İnşaat malzemeleri sanayicilerinden dev kampanyaya destek çağrısı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, üyelerine GYODER, İNDER ve KONUTDER öncülüğünde başlatılan "konutta güç birliği kampanyasına" destek çağrısı yaptı

İnşaat malzemeleri sanayicilerinden dev kampanyaya destek çağrısı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği-Türkiye İMSAD, konut sektörünün üç öncü kuruluşu GYODER, KONUTDER ve İNDER tarafından başlatılan "konutta güç birliği" kampanyasına destek açıklaması yaptı. Türkiye İMSAD başkanı Ferdi Erdoğan, üyelerine başlatılan bu dev kampanyaya destek çağrısı yaptı.

Türkiye İMSAD Başkanı: Kampanyayı destekliyoruz

Türkiye konut sektörünün üç büyük çatı kuruluşu tarafından 41 konut geliştiricisinin katılımıyla gerçekleştirilen "konutta yeni güç birliği" kampanyasına kritik sektörlerden de destek gelmeye başladı. Türkiye inşaat malzemeleri üretiminin önemli bir kısmını gerçekleştiren firmaları temsil eden Türkiye İMSAD üyelerine çağrıda bulunarak, konutta güç birliği kampanyasını desteklemesini istedi. 

112.3 milyar dolarlık pazarı temsilen destek çağrısı

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, "sektördeki dalgalanmanın aşılması", inşaat sektörünün gelişimi ve konut stokunun eritilmesi açısından GYODER, İNDER ve KONUTDER tarafından başlatılan kampanyayı doğru bulduklarını söyledi. Türkiye İMSAD'ın 80 büyük sanayici firma, 35 alt sektör derneği ve 15 paydaş üye ile birlikte 112.3 milyar dolarlık bir pazarı temsil ettiklerini dile getiren Erdoğan: "GYODER, İNDER ve KONUTDER tarafından açıklanan kampanyayı çok doğru buluyoruz. Kamu, finans ve gayrimenkul sektörünün iş birliğine güzel bir örnek olan ve hem tüketiciye hem sektöre katkı sağlayan bu girişimi destekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Konutta güç birliği kampanyasıyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın...

Peşin ödemeli satışlarda kampanyaya destek çağrısı

Ferdi Erdoğan, Türkiye İMSAD üyelerine rekabet hukuku çerçevesinde ve liste fiyatları üzerinden  peşin ödemeli satışlarda kampanyaya destek mesajı ve üye sanayicilere tavsiyede bulunduklarını vurgulayarak: "Üyelerimizden bilgi alarak  hazırladığımız ve her ay yayınladığımız İnşaat Malzemeleri Sanayisi Endeksleri’nde yer alan Tahsilat Endeksi’nde görüldüğü gibi, sanayicimiz ciddi bir tahsilat sıkıntısı içerisinde. Hatta piyasada barter ile yapılan ürün satışı arttı. Bu durum endeks sonuçlarımızda da açıkça görülüyor. Dolayısıyla bu kampanyanın tahsilatları da hızlandıracağını ümit ediyoruz" şeklinde konuştu

Sektör için tarihin en büyük seferberliği

Tapu harcı ve KDV indirimleriyle başlayan ve kamu bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesiyle devam eden konut alımına teşvik süreci, Türkiye'nin en büyük konut firmalarını temsil eden GYODER, İNDER ve KONUTDER öncülüğünde başlatılan kampanya ile tarihi bir görünüm kazandı. Tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinatla alım olanağı sunan kampanya 15 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında devam edecek. Alımlarda 120 ay vade ve 0.98 faiz oranıyla ödemeler yapılabilecek. Yine peşin ve banka kredili ödemlerde de yüzde 20 indirim yapılacak.