İstanbul Konut Projeleri

Türkiye'de kentsel dönüşümün merkezi olan İstanbul'da inşaat firmalarının yatırımları devam ediyor. İstanbul konut projeleri detayları bu yazımızda!

İstanbul Konut Projeleri


Kentsel dönüşümün merkezi olan İstanbul'da, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası'nın en gözde bölgelerinde inşaat firmalarının yatırımları devam ediyor. 
 

Yedi Mavi 

İstanbul Konut Projeleri

Kalkavan Yapı - Gül Yapı ve Hasan Sever İnşaat İş Ortaklığı ile Bakırköy - Zeytinburnu sahil hattı üzerinde hayata geçirilen Yedi Mavi projesi 63 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde inşa ediliyor. 17 katlı 7 bloktan meydana gelen Yedi Mavi projesinde toplam 848 adet konut ve 76 adet ticari ünite bulunuyor. Kolay ulaşım imkanı sunan proje Atatürk Havalimanı'na 10 dakika, Taksim ve Nişantaşı'na 12 kilometre mesafede yer alıyor. 

Proje Bilgisi: Yedi Mavi 
Firma Bilgisi: Kalkavan Yapı - Gül Yapı - Hasan Sever İnşaat 

 

Avrupa Konutları Yamanevler

İstanbul Konut Projeleri

Artaş İnşaat'ın Ümraniye'de hayata geçirdiği Avrupa Konutları Yamanevler projesi 11 blokta toplam 1.672 adet daireden oluşacak. 472 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje Alemdağ Caddesi'ne cepheli şekilde inşa edilecek. İki ofis blokunun da olacağı projede ofis bloku olarak tasarlanan bölümlerde 38 adet ticari bağımsız birim yer alıyor. 

Proje Bilgisi: Avrupa Konutları Yamanevler
Firma Bilgisi: Artaş İnşaat 

 

Avrupa Konutları Başakşehir 

İstanbul Konut Projeleri

TOKİ, Emlak Konut GYO ve Artaş Grubu ortaklığında inşa edilen Avrupa Konutları Başakşehir projesi Başakşehir İlçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi, Kayaşehir Bulvarı üzerinde yer alıyor. 11 bloktan meydana gelen projede 941 adet daire, 27 adet ticari ünite ve sosyal tesis bulunuyor. Projenin sosyal alanları arasında futbol, basketbol ve voleybol sahaları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, fitness salonu, sauna, hamam ve yüzme havuzu bulunuyor. 

Proje Bilgisi: Avrupa Konutları Başakşehir
Firma Bilgisi: TOKİ - Emlak Konut GYO - Artaş Grubu 

 

AND Pastel 

İstanbul Konut Projeleri

AND Gayrimenkul tarafından Kartal'da hayata geçirilen AND Pastel projesi 7 bloktan meydana geliyor. 45 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen proje 1.200 adet bağımsız üniteden oluşuyor. Projenin sosyal imkanları arasında açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, fitness salonu, golf sahası ve etkinlik alanları bulunuyor. AND Pastel projesi ayrıca Kartal metrosuna 300 metre, Anadolu Adliyesi'ne 500 metre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise 15 kilometre mesafede konumlanıyor. 

Proje Bilgisi: AND Pastel 
Firma Bilgisi: Anadolu Gayrimenkul 

 

İnistanbul 

İstanbul Konut Projeleri

Nef ve İŞ GYO ortak projesi olan İnistanbul projesi Topkapı'da hayata geçiriliyor. Cevizlibağ metrobüse 1 kilometre uzaklıkta yer alan proje Davutpaşa metro istasyonuna ise 100 metre mesafede. Nef projelerinde uygulanan Foldhome konseptinin bulunduğu projede konsept kapsamında satın alınan üniteler 1+1, 2+1, 3+1 ya da 4+1 biçiminde olacak. 

Proje Bilgisi: İnistanbul
Firma Bilgisi: Nef - İş GYO 

 

TEM Avrasya Konutları 

İstanbul Konut Projeleri

Fuzul Yapı tarafından Gaziosmanpaşa'da hayata geçirilen TEM Avrasya Konutları, 17-18 katlı 6 bloktan oluşuyor. Projede 612 daire ve 1 market olmak üzere 17 adet cadde dükkanından meydana geliyor. TEM Avrasya projesi, Maslak'a 5 dakika, FSM'ye 10 dakika, Atatürk Havalimanı'na ise 20 dakika mesafede konumlanıyor. Projenin sosyal alanları arasında ise çocuk oyun alanları, 2 adet kapalı havuz, fitness merkez, güvenlik ve kapalı otopark bulunuyor. 

Proje Bilgisi: TEM Avrasya Konutları 
Firma Bilgisi: Fuzul Yapı 

 

Elite Concept 

İstanbul Konut Projeleri

Şua İnşaat tarafından İstanbul Fikirtepe'de hayata geçirilen Elite Concept projesi 24 katlı 3 bloktan meydana geliyor. Projede 785 adet konut ve 26 adet ticari ünite bulunuyor. Adalar, deniz ve tarihi yarımada manzarasına hakim olan proje ayrıca Çamlıca Tepesi'ni gören manzarası ile dikkat çekiyor. Elite Concept projesi, E-5'e 1 dakika, Bağdat Caddesi'ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 5 dakika, Avrasya Tüneli'ne ise 8 dakika uzaklıkta konumlanıyor. 

Proje Bilgisi: Elite Concept 
Firma Bilgisi: Şua İnşaat 

 

Nuvo Dragos 

İstanbul Konut Projeleri

Özderici GYO tarafından Maltepe'de eski Singer Fabrikası'nın bulunduğu arazi üzerinde hayat bulan Nuvo Dragos projesi 484 daire ve 8 ticari üniteden meydana geliyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks daire seçeneklerinin yer aldığı projede klasik konut ve rezidans seçenekleri sunuluyor. Adalar manzarasına hakim konumuyla dikkat çeken proje Kartal metrosuna yürüme mesafesinde, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 15 dakika, sahil yoluna 5 dakika mesafede yer alıyor. 

Proje Bilgisi: Nuvo Dragos
Firma Bilgisi:
Özderici GYO 
 

Transform Fikirtepe

İstanbul Konut Projeleri

Obaköy Gayrimenkul ve Haldız Grup ortaklığında hayata geçirilen Transform Fikirtepe, 4 blokta 1.080 daire ve 12 ticari birimden meydana geliyor. 1+1'den 4+1'e kadar farklı konut tiplerinin bulunduğı prohede yüzme havuzu, fitness salonu, açık spor alanları, kafe ve restoranlar, kapalı çocuk oyun salonu ve seyir terası bulunuyor. Metrobüs durağına yürüme mesafesinde yer alan Transform Fikirtepe projesi Kartal metrosuna, Marmaray'a ve Avrasya Tüneli'ne olan yakınlığı ile öne çıkıyor. 

Proje Bilgisi: Transform Fikirtepe
Firma Bilgisi: Obaköy Gayrimenkul - Haldız Grup 

 

Cer İstanbul 

İstanbul Konut Projeleri

Emlak Konut GYO güvencesiyle, Ege Yapı tarafından geliştirilen Cer İstanbul projesi Yedikule Hisarı'nın yanında hayata geçiriliyor. 148 adet bağımsız bölümden oluşacak projede 1+1'den 6+1'e kadar değişen konut seçeneklerine yer veriliyor. Yedikule Gazhane Binası'nın karşısında konumlandırılan Cer İstanbul projesi merkezi konumu ile yüksek kazançlı yatırım fırsatı sunuyor. Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu ve Avrasya Tüneli'ne yakınlığı ile dikkat çeken proje Yenikapı metro istasyonuna 3,4 kilometre mesafede yer alıyor. 

Proje Bilgisi: Cer İstanbul
Firma Bilgisi: Emlak Konut GYO - Ege Yapı 

 

Eston Şehir Koru

İstanbul Konut Projeleri

Polatyol tarafından hayata geçirilen Eston Şehir Koru projesi Bahçeşehir'de hayat bulunuyor. Ağırlıklı olarak villa, katlı villa, 5 katlı koru konakları ve 7-8 katlı koru evleri ile toplam 1.090 konut ve 31 ticari birimden meydana gelen projede 2+1'den 5,5+1'e kadar farklı konut tiplerine yer veriliyor. 

Proje Bilgisi: Eston Şehir Koru
Firma Bilgisi: Polatyol 

 

Ağaoğlu Çekmeköy Park 

İstanbul Konut Projeleri

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından hayata geçirilen Çekmeköy Park projesi 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinden meydana geliyor. Toplam 738 daireye yer verilen projede bloklar 15 katlı olarak tasarlandı. A, B ve C bloklarından oluşan Ağaoğlu Çekmeköy Park'ta 1+1'de 80-82, 2+1 tipi dairelerde 117-130, 3+1 tipi dairelerde 117-130-167 ve 170 metrekare, 4+1 dairelerde ise 167-170 ve 249 metrekare olarak tasarlandı. 

Proje Bilgisi: Çekmeköy Park 
Firma Bilgisi: Ağaoğlu 

 

Skyland İstanbul 

İstanbul Konut Projeleri

Eroğlu Gayrimenkul tarafından Seyrantepe'de hayata geçirilen Skyland İstanbul projesinin son kulesi olan Sky Residence'de 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri yer alıyor. Projede özel peyzaj alanları, özel oyun alanları, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness ve wellness merkezi yer alıyor. Sky Residence ayrıca Türk Telekom Stadyumu'na komşu konumda yer alıyor. 

Proje Bilgisi: Sky Residence
Firma Bilgisi: Eroğlu Gayrimenkul 

 

Lavender Sancaktepe 

İstanbul Konut Projeleri

Sur Yapı güvencesiyle İstanbul Sancaktepe'de hayata geçirilen Lavender Sancaktepe projesinde 1+1'den 4+1'e kadar değişen daire seçeneklerine yer veriliyor. Az katlı ve farklı yüksekliklerde bloklara yer verilen Sur Yapı Lavender projesinde açık yüzme havuzları, kapalı yüzme havuzları, sosyal tesisler, spor sahaları, oyun alanları, alışveriş mağazaları ve otopark alanları bulunuyor. 

Proje Bilgisi: Lavender Sancaktepe
Firma Bilgisi: Sur Yapı 

 

Kuzey Yakası 

İstanbul Konut Projeleri

İstanbul Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Kuzey Yakası projesi 364 bin metrekare arsa alanı üzerinde yer alıyor. Proje, 3. Köprü ve 3. Havalimanı'na yakın mesafede, Olimpiyat Stadı'na 4 kilometre, Atatürk Havalimanı'na 18 kilometre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ise 32 kilometre mesafede konumlanıyor. Kuzey Yakası projesinde ayrıca 5 bin kapasiteli cami, AVM, çocuk oyun alanları ve yatay mimariye sahip ofis blokları bulunuyor. 

Proje Bilgisi: Kuzey Yakası 
Firma Bilgisi: Emlak Konut GYO 

 

Sinpaş Finans Şehir 

İstanbul Konut Projeleri

Sinpaş Yapı tarafından İstanbul Finans Merkezi'nin yanı başında hayata geçirilen Sinpaş Finans Şehir projesi 2 bin 750 adet konuttan meydana geliyor. Home ofis, ticari alanlar ve 36 bin 500 metrekarelik kent parkının yer alacağı proje E-5 ve TEM'e oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Ümraniye'de yer alan proje toplam 141 bin metrekarelik arsa alanı üzerine inşa edilecek. 

Proje Bilgisi: Sinpaş Finans Şehir
Firma Bilgisi: Sinpaş Yapı 

 

Sinpaş Time 

İstanbul Konut Projeleri

Sinpaş Yapı tarafından İstanbul Finans Merkezi'nin yanında hayata geçirilecek olan Sinpaş Time projesi bir rezidans kulesi, ofis alanları, çarşı, dükkanlar, apartments ve villalardan oluşacak. Projede rezidans kulesinde 296 adet konut, rezidans kulesindeki konutların dışında 480 adet daha konut, 30 ticari ünite, 121 ofis ve 7 adet villa yer alacak. E-5 ve TEM bağlantılarına kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumda olan proje konumu ile dikkat çekiyor. 

Proje Bilgisi: Sinpaş Time
Firma Bilgisi: Sinpaş Yapı 

 

Adım İstanbul 

İstanbul Konut Projeleri

İntaya-EYG-İntes İş Ortaklığı imzası taşıyan Adım İstanbul projesi 6 blokta 615 konuttan meydana geliyor. 120 adet ticari ünitenin yer aldığı projede 22 farklı konut tipine yer veriliyor. Adım İstanbul projesinin sosyal imkanları arasında çocuk oyun alanları, güvenlik, kameralı güvenlik, kapalı otopark, yürüyüş parkuru ve süs havuzu bulunuyor. Adım İstanbul projesi Ulaşım, eğitim, sağlık ve sosyal olanaklara yakınlığı ile dikkat çekiyor. 

Proje Bilgisi: Adım İstanbul 
Firma Bilgisi: İntaya - EYG - İntes İş Ortaklığı 

 

Karat 34 

İstanbul Konut Projeleri

Doğa Şehircilik ve Baş Yapı tarafından İstanbul Yenibosna'da hayata geçirilen Karat 34 projesi 22 bin metrekare alan üzerinde kuruluyor. 441 adet daireden meydana gelen proje 3'ü rezidans, 3'ü ofis olmak üzere 6 bloktan meydana geliyor. Projenin sosyal alanları arasında çocuk oyun alanları, fitness merkezi, kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu ve süs havuzu bulunuyor. 

Proje Bilgisi: Karat 34 
Firma Bilgisi: Doğa Şehircilik - Baş Yapı 

 

Büyükyalı İstanbul 

İstanbul Konut Projeleri

Özak GYO, Yenigün İnşaat ve Ziylan Gayrimenkul ortaklığı ile hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesi 550 adet bağımsız birimden meydana geliyor. Daire, rezidans, ofis ve dükkanlardan oluşan projede çocuk oyun alanları, deniz manzarası, kapalı otopark, süs havuzu, yürüyüş parkuru yer alıyor. 

Proje Bilgisi: Büyükyalı İstanbul 
Firma Bilgisi: Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Grup