İzmir-İstanbul Otoyolu 2019 yılında tamamlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir-İstanbul Otoyolu'nun 2019 yılında tamamlanacağını açıkladı

İzmir-İstanbul Otoyolu 2019 yılında tamamlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir-İstanbul Otoyolu'nun 2019 yılında tamamlanacağını açıkladı. Körfez geçiş köprüsü projesinin diğer bölümlerinde de çalışmaların devam ettiğini söyleyen Bakan Arslan, 2018 yılı sonu, 2019 yılı başında projenin tamamlanmış olacağını söyledi. 

İzmir-Ankara arası 3,5 saat olacak

Seyahat süresi 14 saati bulan İzmir - Ankara hızlı tren hattının seyahat süresini 3,5 saate indireceği konusunda da açıklamalarda bulunan Arslan, ''"Ankara-İzmir hızlı treninde inşa çalışmalarımız devam ediyor. Afyon'dan Ankara'ya kadar çalışmalarımızı yaptık. Ankara-Polatlı hattında çalışmalarımız devam ediyor. 2017 itibari ile güzergah üzerindeki tüm hatlarda çalışmalar başlamış olacak" dedi.

Mahmutbey gişelerine serbest geçiş 

Arslan, ''Mahmutbey adeta İstanbul'un dışında bir yerken şimdi kavşak haline geldi. Karayolu tabiriyle şişe başı konumu var. Trafik geliyor ve toplanıyor. Biz İzmir-Seferihisar'da serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği, duraksamadığı bir sistem kurduk. Mahmutbey gişeleri için de süreci başlattık. 2 ay içinde Mahmutbey gişelerini serbest geçiş haline getireceğiz" ifadelerini kullandı.