Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe'de neler oluyor? İşte Fikirtepe son durum detayları

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projeleri sayesinde oldukça gündemde. Kadıköy’e bağlı olan Fikirtepe yatırımcıların ve firmaların ilk tercih ettiği noktalardan biri oldu. Emlakwebtv.com ekibi ise Kentsel Dönüşüm Merkezi olan Fikirtepe’yi mercek altına aldı.

İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Fikritepe Kadıköy’e bağlıdır. Kurbağalıdere ve Boğaziçi Köprüsü ile komşu olan Fikirtepe; Merpenköy, Feneryolu, Zühtü Paşa Mahallesi, Ünalan Mahallesiyle de komşudur. Fikirtepe Mahallesi, Mandıra Caddesi ile Hızır Bey Caddeleri arasında yer alır.

Adını bölgede yaşayan Fikir Baba’dan alan Fikirtepe Mahallesinde yerleşimin çok eskilere dayandığı bilinir. 1950’li yıllarda yoğun göç alan Kadıköy Fikirtepe 1965 yılında Kadıköy’e bağlanmış olup, nüfusun artması ile birlikte 1975 yılında 3’e bölünmüştür.

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nin son günlerde gözdesi olan Fikirtepe projeleri ise oldukça ses getirmektedir. Lokasyonu bakımından yatırımcıların dikkatini çeken Fikirtepe projeleri lüks bir şekilde inşa ediliyor. Fikirtepe projeleri olayları ve özellikleri ile son günlerde gündemi bir hayli meşgul ediyor.

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

1. Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları

Ceylan İnşaat tarafından Fikirtepe'de hayata geçirilen proje 24 katlı tek blokta toplam 192 daireden meydana geliyor. 5 bin 760 metrekare alan üzerinde yükselen Muhteşem Yeniyüzyıl Konutları satılık daire büyüklükleri 91 ila 204 metrekare arasında değişiyor. Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları ayrıcalıkları içerisinde yürüyüş parkuru, Türk hamamı, tenis kortu, spa, sinema, sauna, kapalı yüzme havuzu, futbol sahası, fitness merkezi, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, basketbol sahası ve açık yüzme havuzu yer alıyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

2. Pırlanta Göztepe

Kadıköy'de Kentsel Dönüşüm projesi olarak hayata geçirilen Pırlanta Göztepe Evleri 3 bloktan oluşuyor. 13 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Pırlanta Göztepe satılık daire büyüklükleri 66 metrekareden başlıyor. Pırlanta Göztepe özellikleri arasında yürüyüş parkuru, Türk hamamı, sauna, market, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, açık yüzme havuzu, Türk hamamı, fitnes merkezi ve güneşlenme terası yer alıyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

3. İstanbul 216

Baysaş İnşaat tarafından 11 bin 350 metrekare alan üzerinde yükselen projede 541 adet daire yer alıyor. İstanbul 216 satılık daire büyüklükleri 52 ila 157 metrekare arasında değişiyor.  İstanbul 216 Kadıköy sosyal donatıları içerisinde kapalı otopark, açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, güneşlenme terası, güvenlik ve kameralı güvenlik yer alıyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

4. Businist Office

SVR Grup tarafından 10 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Businist Office 393 adet ofisten meydana geliyor. Businist Office satılık ofis büyüklükleri 45 metrekare ile 380 metrekare arasında değişiyor. Businist Office teslim tarihi olarak 2016 yılı veriliyor. Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasında yer alan Businist Office projesi kat yüksekliği 3,85 metre olarak tasarlanıyor. Businist Office 550 milyon TL yatırım bedeline sahip olup, Efekta Mimarlık tarafından tasarlanıyor. Modüler sistemin uygulandığı Businist Office projesi Kule A'da 190 adet ofis, Kule B'de 189 adet ofis, Kule C'de14 adet ofis olmak üzere toplam 393 adet ofis bulunuyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

5. Brooklyn Park

Brooklyn Park projesi toplam 731 adet daireden meydana geliyor. Bunlara ek olarak Brooklyn Park projesinde 13 adet ticari birim bulunuyor. Brooklyn Park projesi kapsamında 5 bin 200 metrekare peyzaj alanı konut sahibi olmak isteyenlere sunuluyor. Ayrıca Brooklyn Park projesinden ev sahibi olanlar yüzme havuzu, fitness center, sauna, buhar odası, spor alanları, çocuk oyun alanları, otopark, güvenlik, peyzaj alanları gibi hizmetlerden fayda sağlayabiliyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

6. Concord İstanbul

Teknik Yapı tarafından Fikirtepe’de hayata geçirilen Concord İstanbul 11 bin 504 metrekare alan üzerine konumlandırılıyor. Concord İstanbul projesi 1+0’dan 3+1’e kadar dairelerden oluşuyor. Concord İstanbul Evleri yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yeşil alan, spor merkezi, sauna, hamam, otopark gibi alanlardan meydana geliyor. Condord İstanbul teslim tarihi olarak da 30 ay sonrası veriliyor.

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

7. Yenitepe Kadıköy

Yenitepe Kadıköy’de büyüklükleri 61 metrekare ile 302 metrekare arasında değişen toplam 1.100 adet konut yer alıyor. Yenitepe Kadıköy 21 katlı 4 bloktan meydana geliyor. Yenitepe Kadıköy özellikleri arasında kuaför, kuru temizleme, restoran, fitness merkezi, açılır kapanır tavanlı yüzme havuzu, sauna, otopark, güvenlik, vitamin bar, market gibi hizmetler yer alıyor.

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

8. Evim Kadıköy

Evim Kadıköy projesi, Anka Yapı tarafından Fikirtepe hayata geçiriliyor. 1 Mart 2014 tarihinde temelleri atılan proje 36 bin 600 metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor. Stüdyo dairelerden 5+1 dairelere kadar seçenekler yer alan projede daire büyüklükleri 46 metrekare ile 696 metrekare arasında değişiyor. Evim Kadıköy projesinde toplam 2 bin 500 daire yer alıyor. Evim Kadıköy konut projesi sosyal imkanları arasında, çocuk oyun alanları, sauna, buhar odası, yüzme havuzu, kapalı otopark, yürüyüş parkuru, dinlenme alanları, kütüphane, sinema salonu ve spor salonları yer alıyor. AE Mimarlık tarafından tasarımları gerçekleşen projeden daire sahibi olanlar Evim Kadıköy Butik Çarşı’dan da yararlanabiliyor.

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

9. Kentplus Kadıköy

Kentplus Kadıköy projesi büyük parselde yer alan A ve B Blok, toplam 154.814 metrekare inşaat alanına; küçük parselde yer alan C Blok ise toplam 58.354 metrekare inşaat alanına sahip olup, bütün proje 6 adet bodrum kat üzerinde yükselen zemin + 24 ve zemin + 25 katlı konut bloklarından meydana geliyor. Kentplus Kadıköy 1+1'den 4+1'e kadar konut tipleri bulunuyor. Kentplus Kadıköy teslim tarihi olarak 2016 yılı veriliyor. Kentplus Kadıköy'de bir meydan, çarşı alanı, vale, kuru temizleme, otopark, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurlarıyla beraber spor tesisi yer alıyor.

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

10. Evinpark

13 bin metrekare alan üzerinde Sefa İnşaat ve Koyuncu İnşaat tarafından hayata geçirilen Evinpark Fikirtepe stüdyodan 4+1’e kadar daire tiplerinden meydana geliyor. İnşaat alanı 95 bin metrekare olan Evinpark Fikirtepe satılık daire fiyatlaır ve özelliklerini haberlerimizi takip ederek öğrenebilirsiniz.  2 blok şeklinde tasarlanan Evinpark Fikirtepe 500 adet daireden meydana geliyor. Evinpark Fikirtepe'de ayrıca ticari birimler de bulunuyor. Evinpark Rezidans Safir ve Evinpark Rezidans Platin projelerinde yüzme havuzu, 24 saat güvenlik, otopark, AVM, sosyal tesis gibi sosyal olanaklar yer alıyor. Evinpark Fikirtepe satılık dairelerin 2016 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

11. Optimist Residence 

Mist İnşaat tarafından Fikirtepe'de hayata geçirilen Optimist Residence, 13 bin 400 metrekare arsa üzerinde yer alıyor. Üç bloktan meydana gelen Optimist Residence projesinde 550 konut ve 56 ticari ünite bulunuyor. Bloklar ise 22, 18 ve 9 kattan meydana geliyor. Proje, Marmaray ve Kadıköy-Kartal metrosunun kesişme noktası olan Ayrılık Çeşmesi durağına 150 metre, Uzunçayır metrobüs ve Ünalan metrosuna 200 metre mesafede konumlanıyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

12. Uplife Kadıköy

Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Uplife Kadıköy projesi üçü 23, biri 22 katlı 4 kuleden meydana geliyor. 830 rezidans daire ve 20 ticari birimin yer aldığı projede daire büyüklükleri 50 ila 130 metrekare arasında değişiyor. Projede ayrıca açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanlar, fitness, güvenlik ve deniz manzarası da bulunuyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

13. Mina Towers 

Başaran Gayrimenkul Yatırım güvencesiyle Fikirtepe'de inşa edilen Mina Towers projesi 80 metre yüksekliğinde 25 katlı 6 bloktan meydana geliyor. Projede 20 farklı tipte 1500 konuta yer veriliyor. Konutların yanı sıra 95 ticari ünitenin de yer aldığı projede daire büyüklükleri 55 ila 300 metrekare arasında değişiyor. Projede açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, kafe, restoran, güvenlik ve kapalı otopark yer alıyor. 

 

Kentsel Dönüşüm Merkezi: Fikirtepe

14. Transform Fikirtepe

Haldız İnşaat ve Obaköy Gayrimenkul ortaklığı tarafından inşa edilen proje 4 blok olarak tasarlandı. Projede 1080 konut, 240 home ofis ve 12 ticari birim yer alıyor. Transform Fikirtepe projesinde açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, açık otopark gibi sosyal alanlar da yer alıyor.