Maltepe esnafı M'expo'yu bekliyor

M'expo projesine destek çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a ilçe esnafından tam destek geldi.

Maltepe esnafı M'expo'yu bekliyor

Maltepe Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M'expo ve Maltepe Meydanı projesi için destek arayışını sürdüren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a ilçe esnafından tam destek geldi. Başkanla buluşan ilçe esnafı, Maltepe'nin yeni projelerle daha hızlı bir kalkınma hamlesi gerçekleştireceğini vurguladı.

AVM'lerin esnaf üzerindeki baskısı kırılacak
Pazar kahvaltısında Maltepe Esnaf ve Sanatkarları Odası'na üye esnaflarla buluşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe esnafının açılan alışveriş merkezleri ve ilçenin modern bir meydana sahip olmaması nedeniyle zor günler geçirdiğini vurgulayarak:  

"Her gün kapanan dükkanları görüyoruz. Siz bu ilçenin yapıtaşlarısınız, esnafımızın yüzü gülmezse bizlerin de yüzü gülmez. Biz bu amaçla esnaflarımızın rahatça kongrelerini ve toplantılarını yapabileceği bir dernekler yerleşkesi kurmak için kolları sıvadık..." dedi

M'expo'ya büyük destek... Ayrıntılar için tıklayın...

M'expo esnafa güç katacak
Alışveriş merkezlerinin  karşısında esnafın M'expo ile ayğa kalkacağını ve iş potansiyellerinde önemli bir artış yaşanacağını söyleyen Kılıç, projenin Maltepe'nin kurtuluşu olduğunu vurguladı. Kılıç, proje ile birlikte 25 bin insanın iş imkanı bulacağını ve buraya gelen işadamlarının harcama yapacağını vurgulayarak: 

"Bununla ilgili tüm mali ve altyapısal sorunları aştık, projeler çizildi. Her şey siyasi iradede ve elbette sizlerde. Bu proje meydan projesiyle de birleştiğinde, ilçemiz modern ve geniş bir meydana kavuşup, buraya dünya markaları geldiğinde esnafımızın yüzü gülecek." ifadelerini kullandı.

Maltepe esnafı M'expo'yu bekliyor

 

Söz konusu projeler için esnaftan imza desteği isteyen Ali Kılıç, Maltepe'nin elbirliği ile kalkınacağını ve modern bir ilçe görünümüne kavuşacağını vurguladı.