“MIPIM, Türkiye için çok önemli”

MIPIM 2014 Fuarı'na katılan Gürallar Yapı Genel Müdürü Evrim Karayel; fuarın ülkemiz için çok önemli olduğu yorumunda bulundu

“MIPIM, Türkiye için çok önemli”

14 Mart 2014 / emlakwebtv
MIPIM Fuarı'nın ülkemiz için çok önemli olduğunu söyleyen Evrim Karayel, “Biz Türk geliştiriciler ve yatırımcıların burada elde ettikleri kontaklarla uluslararası gayrimenkul sektöründe daha büyük ortaklıklar doğması için güzel adımlar atılabiliyor. Gürallar Yapı olarak bu fuarda birçok yabancı fonla bağlantıya geçip onlarla nasıl iş geliştirebileceğimiz konusunda detayları konuşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte işimizi daha profesyonelce yapabilmenin de yollarını öğrenmiş oluyoruz. MIPIM’i öğretici, iletişim gücünü artırıcı ve aynı zamanda kontaklarımızı geliştirici bir fuar olarak görüyorum” diye konuştu.

Karayel: “ülke olarak daha fazla kendimizi göstermeliyiz”
MIPIM’e her sene geldiğini söyleyen ve bu yılki katılımın geçen yıla oranla daha az olduğunu belirten Evrim Karayel, “Geçen yıl Türk katılımcıları olarak fuardaki en iyi sezonumuzu geçirmiştik. Fakat bu yıl katılımcı sayısı oldukça düşük. Fuara katılan yatırımcılar da geliştiriciler de sayılarını azaltmış. Ülke olarak daha fazla kendimizi göstermeliyiz. Gayrimenkul sektörünü büyütmek istiyorsak, sektördeki uluslararası oyunculara daha fazla temasta bulunmamız gerekiyor. Umarım önümüzdeki yıllarda daha çok katılımcı olur” dedi.