Ordu-Giresun Havalimanı yurt dışı uçuşlara başlıyor

Ordu-Giresun Havalimanı, Haziran ayında, yurt dışı uçuşlarına başlayacak

Ordu-Giresun Havalimanı yurt dışı uçuşlara başlıyor

Türkiye'nin ve Avrupa'nın, deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nda yurt dışı uçuş seferberliği başladı. Havalimanının Haziran ayında uluslararası uçuşlara açılması planlanıyor. 

Ordu-Giresun Havalimanı uluslararası uçuşlara hazır
Ordu'nun Gülyalı ilçesinde, denizin üzerine inşa edilen ve bu özelliğiyle Türkiye için bir ilk niteliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, çok yakında uluslararası uçuşlara başlayacak. 2015 yılının Mayıs ayında hizmete giren ve bugüne dek 380 bin yolcunun uçuş yaptığı havalimanı günde 15 uçuşa ev sahipliği yapıyor. İlk uçuşunu 2015 yılı içinde, Hac görevini icra etmek isteyen Hacı adaylarını Suudi Arabistan'a taşıyarak gerçekleştiren Ordu-Giresun Havalimanı'ndan ilk ticari uçuşların da Haziran ayı içinde başlayacağı açıklandı. 

Ordu-Giresun Havalimanı yurt dışı uçuşlara başlıyor

Uluslararası uçuşlar turizme katkı sağlayacak
Ordu-Giresun Havalimanı'nın uluslararası uçuşlara hazırlanmasıyla ilgili olarak, başta gümrük girişleri olmak üzere bürokratik işlemlerin tamamlanmak üzere olduğu bilgisini veren yetkililer, uluslararası uçuşlarla ilgili programların da çok yakında başlayacağını söyledi. İlk uçuşun 27 Haziran'da gerçekleşmesi planlanırken, yeni atılımla birlikte bölgenin önemli bir turizm gelirine ulaşması bekleniyor. Açıklamalar, özellikle Arap turistlerin Karadeniz Bölgesi'ne yönelik ilgisinin önemli bir ivme kazanacağı yönünde. Doğrudan uçuşlarla birlikte Arapların yatırımlarında doğrudan bir artış bekleniyor. 

Ordu-Giresun Havalimanı ve artan konut fiyatları
Hizmete alındığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren bölgedeki gayrimenkul fiyatlarının önemli oranda artmasına neden olan Ordu-Giresun Havalimanı, özellikle yatırımcıların ilgisinin bölgeye çevrilmesine neden olmuştu. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Karadenizli İşadamları Derneği Başkanı Murat Camadan, "Özellikle Araplar yoğun ilgi gösteriyor. Havalimanının meyvelerini toplamaya başladık..." demişti.