Orman Bakanı'ndan Yassıada yorumu: Orada ağaç yok

Yassıada fotoğraflarıyla ilgili görüşü sorulan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: "Orada ağaç yok; orman filan yok..." dedi

Orman Bakanı'ndan Yassıada yorumu: Orada ağaç yok

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçtiğimiz hafta sosyal medyanın en çok ilgi gören konularından biri olan Yassıada Kongre Merkezi projesinin yol açtığı ağaç kıyımı fotoğraflarına ilişkin yorumlarına devam etti.

Muhtemelen sahtedir; orada ağaç filan yok
Tartışmalara konu olan Yassıada fotoğraflarını görmediğini belirten ve bu fotoğraflar hakkında belirterek: "Muhtemelen sahtedir..." yorumunu yapan Orman Bakanı Eroğlu, bu haberleri yapan muhabiri de Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin kestiği ağaçları haber yapmadığı için eleştirdi. 

MESA'dan Yassıada açıklaması: Bir kaç ağacın yeri değişti...

İstanbul'u bilmeyecek miyiz? Yassıada'da ağaç yok kardeşim
Çeşitli açılışlar için gittiği Denizli'de Yassıada fotoğrafları ile ilgili görüşleri sorulan Eroğlu, kendisinin de İstanul'da yaşadığını ve İSKİ Genel Müdürlüğü yaptığını belirterek: "Orada ağaç yok kardeşim. Projeyle ilgili bir şey demiyorum; incelemedim. Ben ağaçla ilgili kısmını söylüyorum. Yassıada7da da bizim orman alanımız yok. Orası çıplak kaya. Fotoğrafı da görmedim. Ama sahtedir..." dedi.

Bakan'dan bir garip İstanbul yorumu: Eskiden kimse gelmezdi
Bir önceki gün Aydın'da yaptığı açıklamada da, Büyükşehir Belediyesi'nin bir şehir ormanını yok ettiğini, ancak gazetecilerin buna ses çıkarmadığını söyleyen Eroğlu, İstanbul'un dünya kongre merkezi olacağını da hatırlattı. Eroğlu, susuzluk ve Haliç'in kokusu nedeniyle eskiden İstanbul'a kimsenin gelmediğini iddia ederek, mega şehrin şimdi dünyada görülmesi arzulanan ilk beş şehir arasındaki yerini aldığını söyledi. Kesilen bir ağacın yerine 20 ağacın dikileceğini de vurgulayan Eroğlu:

"Bunun sözünü veriyorum. 18 milyon fidan dikerek, İstanbul’u yemyeşil yaptık. Biz de bir ağaç kesmişsek, yerine 5 ağaç dikme mecburiyeti var. Eski ve yeni fotoğraflara bir bakın. Merak etmeyin, bizde rant falan yok. Rant olsaydı, zaten bunlar yapılamazdı." dedi.