Otonomi projesi için son tarih 1 Mart 2016

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, şehrin içinde faaliyetlerini sürdüren ikinci el oto galerilerine, Otonomi'ye taşınması için 1 Mart 2016'ya kadar süre verdi

Otonomi projesi için son tarih 1 Mart 2016

Ankara Büyükşehir Meclisi kararıyla, şehir içinde faaliyetlerini sürdüren ikinci el oto galerileri, 1 Mart 2016 tarihine kadar Otonomi'ye taşınma yükümlülüğü ile karşı karşıya geldi. Yatırımla birlikte Ankara'da şehir içi araç ve yaya trafiğinin önemli bir yükten kurtulması bekleniyor.

Tüm oto galerileri 1 Mart'a kadar Otonomi'de olacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararı memnuniyet verici olarak nitelendiren Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED), Başkent Otomobilciler Derneği (BOD) ve Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, 1 Mart 2016 tarihine kadar Otonomi'ye taşınma işlemlerini yapmayan iş yerlerinin ruhsatlarının iptal edileceğini ve mühürleme işlemlerinin ardından faaliyetlerinin sonlandırılacağını hatırlattı. Kararın memnuniyet verici olduğunu ve iş yerlerinin yönlendirildiği Otonomi projesinin Ankara ve ilçelerinin yanı sıra ülke ekonomisi açısından değer taşıyan önemli bir proje olduğunu belirten Erkoç:

" Otonomi, şehirde 2. el araç ticareti yapan tüm esnafa yetecek hacimdedir, burada herkese uygun fiyatlarla yer bulunmaktadır. Ankara’daki tüm araç satıcılarını bir araya toplayacak Otonomi, motorlu araç ticaretinin ildeki tek adresi ve ülke genelinde en önemli cazibe merkezidir..." dedi.

Otonomi'de uygulanacak güvenlik önlemleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın...

Otonomi projesi
Esenboğa yolu üzerinde k375 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirilen Otonomi projesinde 2. el araçlar için 551 adet showroom, sıfır araçlar için ise 10 adet oto pazarı yer alıyor. 13 işyerinden oluşan bir teknik servis bölümünün yanı sıra,meydanda yer alan 28 işyeri, 48 ofis, bir adet 5 yıldızlı otel ve akaryakıt istasyonu bulunan Otonomi projesinin, günde 11 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Ayna anda 12 bin aracın sergilendiği Otonomiden satın alınan bir araca, tüm test ve kontrollerin ardından yapılacak satışlarda da 1 yıllık garanti verilecek.

Proje Bilgisi: Otonomi