Sektörden Emlak Konut'un çatı kuruluş hamlesine destek

Emlak Konut'un, inşaat sektörünü kriz karşısında korumaya yönelik "üst kuruluş" hamlesine destek geldi. Sektörün önde gelen isimleri, gerekenin yapılacağı mesajını verdi

Sektörden Emlak Konut'un çatı kuruluş hamlesine destek

Emlak Konut GYO'nun kriz karşısında sektörü korumaya yönelik çatı kuruluş hamlesine önemli isimlerden destek mesajı geldi. Sektörde faaliyet gösteren önemli markaların yöneticileri karar doğrultusunda hareket edeceklerini vurguladı.

Yılmaz: Elimizden geleni yapmaya hazırız
Konuyla ilgili bir değerlendirme yayınlayan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Emlak Konut'un alımları kolaylaştırmak için attığı adımları desteklediklerini belirterek: "Bu çalışmalar henüz netleşmedi. DAP YApı olarak gayrimenkul sektörü ve ülkemizin yaşadığı badireyi en az zararla atlatması için üzerimize düşeni yapacağız..." dedi.

 

Sektörden Emlak Konut'un çatı kuruluş hamlesine destek

 

Kabadayı: Vatandaşlarımızın yanında olacağız
Bu zor dönemde vatandaşların yanında olmayı sürdürecekleri bilgisini veren Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, "Emlak Konut'un bize vereceği görevi yapmaya hazırız..." şeklinde konuştu.

Durbakayım: "Ayrıntılar henüz netleşmedi"
Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım da, Emlak Konut'un yüklenicilerin elini rahatlatmak için hamleler yaptığını ancak ayrıntıların henüz netleşmediğini söyledi. Durbakayım: "Teknik Yapı olarak konut satış kampanyalarımıza devam ediyoruz. Yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız..." dedi. 

Çetinsaya: Herkes üzerine düşeni yapmalı
Artaş İnşaat Yön. Kur. Baş. Süleyman Çetinsaya da Emlak Konut'un 10 yıl vadeli, yüzde 0.70 vadeli faizli satış planı yaptığını belirterek: "Fakat henüz netleşmedi. Biz Artaş İnşaat olarak bu projeye varız dedik. Herkesin, ekonominin canlanması için üstüne düşen görevi yapması gerekiyor." ifadelerini kullandı.