Serdar İnan'ın ifadesi talep edildi

AKFA Holding ve bünyesinde sürdürülen operasyon kapsamında İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan ifadeye çağrıldı

Serdar İnan'ın ifadesi talep edildi

Fethullahçı Terör Örgütü'nün iş dünyasındaki bağlantılarına yönelik olarak başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Bugün Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Çıkrıkçıoğlu hakkında gözaltı kararı çıkarılmasının ardından İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan'ın da ifadesinin talep edildiği bilgisi ajanslar tarafından medyaya servis edilmeye başlandı. 

Serdar İnan'ın ailesinden açıklama: "İfadesi talep edildi"
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınlayan Serdar İnan'ın ailesi, konuyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında Serdar İnan'ın ifadesinin talep edildiğini belirtti. Açıklamada:

"Kamuoyu tarafından da bilindiği üzere İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından AKFA Holding ve bünyesindeki şirketlere soruşturma başlatılmıştır. Bu soruşturma kapsamında Sayın Serdar İnan’ın ifadesi talep edilmiştir. Gelişmelerle ilgili ayrıca bilgi paylaşmaya devam edilecektir" denildi. 

Türkiye'nin en büyük 500 şirketinden biri
Fortuna Dergisi tarafından hazırlanan "Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi" listesinde bu yıl 21 basamak yükselerek 284. sırada yer almayı başaran İnanlar, Türkiye'de çok sayıda markalı konut projesini de hayata geçirdi. Firma tarafından inşa edilen projeler arasında Zekeriyaköy Terrace Hayat projesi de yer alıyor.