TUSKON operasyonu sürüyor: Çıkrıkçıoğlu gözaltında

FETÖ'ye karşı sürdürülen operasyon ağı giderek genişliyor. Bugün Üsküdar, Bakırköy, Ataşehir ve Pendik gibi ilçelerde gözaltına alınanla arasında TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçığlu'nun da bulunduğu belirtiliyor

TUSKON operasyonu sürüyor: Çıkrıkçıoğlu gözaltında

TUSKON Başkanı Rızanur Meral'in 5. Olağan Genel Kurul sırasında yaptığı konuşmaya ilişkin olarak sürdürülen soruşturma ağı giderek genişliyor. Dün aralarında inşaat firmalarının da bulunduğu çok sayıda yöneticinin gözaltına alınmasının ardından, bugün de Üsküdar, Bakırköy, Ataşehir ve Pendik ilçelerinde da emniyet birimlerinin operasyon gerçekleştirdiği görüldü.

Mustafa Çıkrıçıoğlu gözaltında mı?
Medyada "İkinci TUSKON Operasyonu" olarak tanımlanan girişimlerde 18 kişi için gözaltı kararı alındığı ve bu isimler arasında Çıkrıkçıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çıkrıkçıoğlu'nun da bulunduğu belirtiliyor. 

Mustafa Çıkrıkçıoğlu kimdir?
1952 yılında Kayseri'de doğan Mustafa Çıkrıkçıoğlu, 2000 senesinde Erciyes Üniversitesi tarafından İktisat Fahri Doktorası aldı. Çıkrıkçıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili, TİM Sektörler Konseyi Üyeliği yanında, Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi Çelik Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çelik İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini yürütüyordu. 

TUSKON Başkanı'nı ayakta alkışlayanlar
Hafta içinde TUSKON'a yönelik olarak başlayan operasyonlarda TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve yaptığı konuşmaya alkışlarla iştirak eden çok sayıda iş adamı gözaltına alınmaya başlanmıştı. Meral konuşmasında: "Kimlerin inlerde yaşadığı yakında belli olacak..." ifadelerini kullanmıştı.