TUSKON'u yakan konuşma

Bugün yürütülen soruşturmalar kapsamında hakkında gözaltı kararı alınan TUSKON Başkanı Rızanur Meral, 5. Olağan Genel Kurul konuşmasında: "Kimlerin inlerde yaşadığı yakında belli olacak..." demişti.

Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik olarak yürütülen operasyonun kapsamı bugün Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu'nu-TUSKON-kapsayacak şekilde genişletildi. Hakkında gözaltı kararı çıkan TUSKON Başkanı Rızanur Meral'e yönelik gözaltı kararına yol açan konuşma ise konfederasyonun 5. Olagan Genel Kurul Toplantısı'nda yapılmıştı. 

TUSKON Başkanı Meral'in konuşması
TUSKON Başkanı Rızanur Meral tarafından yapılan konuşma şöyle:

"Sizler insanların iş ve aş sahibi olmalarına vesile oluyorsunuz. Tüm bunlar size zor gelmiyor. Ama oylarınızla yönetime gelenlerin, sizleri Haşhaşi'likle, ur, virüs ve kandan beslenen vampirler olmakla suçlamaları çok ağırınıza gidiyor biliyorum. Ama sokakta, otobüste, kahvede gördüklerimiz ve işittiklerimize göre şuna da inanıyorum ki, yakın gelecekte kimlerin inlerde yaşadıklarını, kimlerin yaşayacak in arayacaklarını, kimlerin müsvette,  kimlerin asıl olduğunu herkes görecek..."

TUSKON soruşturmasında gözaltına alınan şirketler
Bugün yürütülen operasyonlar kapsamında TUSKON'a üye firma ve isimler hakkında soruşturma yürütülmüş ve önemli iş adamları gözaltına alınmıştı.