TOKİ projelerini uluslararası arenada tanıttı

TOKİ, Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda projelerini uluslararası yatırımcı ile buluşturdu.

TOKİ projelerini uluslararası arenada tanıttı

T.C. Başbakanlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye'de hayata geçirdiği projelerini MIPIM'de uluslararası yatırımcı ile tanıştırma fırsatı buldu. MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nın dünyanın en önemli etkinliği olduğunu söyleyen TOKİ Başkanı M. Ergün Turan: "MIPIM diğerlerinden farklı olarak konut alıcısı ile satıcısını buluşturmuyor. Fuarda hem şehirlerin yatırım olanakları, hem de bu şehirlerde yatırım yapan gayrimenkul şirketleri büyük ölçekli fonlarla buluşuyor..." ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın MIPIM açıklamaları için tıklayın...

TOKİ ve Emlak Konut'tan MIPIM açıklaması
Mehmet Ergün Turan, TOKİ iştiraki olan Emlak konut GYO'nun MIPIM'de yer almasının büyük önem arz ettiğini ve MIPIM'e katılım gösteren firmaların büyük çoğunluğunun da TOKİ ve Emlak Konut bünyesinde çalışmalarını sürdüren firmalar olduğunu hatırlattı. Fuarda ülkeler üzerinden değil, şehirler üzerinden yatırım olanakları sunulduğunu da aktaran Turan, İstanbul markasının bu nedenle öne çıkarıldığını vurgulayarak:

"Türkiye için bakıldığında bizim de markamız İstanbul. Yine sevindirici bir şey; Yeni, gelişmekte olan, yatırım olanakları sunan Ordu, Bursa, Balıkesir, Antalya gibi belediyelerimiz de yatırım olanaklarını tanıtacak yeni stantlar açtılar. Bunların gelişerek devam etmesini istiyoruz” dedi.

TOKİ projelerini uluslararası arenada tanıttı

Londra, Paris, Berlin ne kadar güvenliyse Türkiye'de o kadar güvenli
Uluslararası yatırımcının son günlerde terör ve güvenlik gibi sorunlar nedeniyle gayrimenkul sektörüne yönelik mesafeli yaklaşımını da değerlendiren Turan, Türkiye'nin en az Londra, Paris ve Berlin gibi Avrupa şehirleri kadar güvenli olduğunu aktardı. Turan:

"Terör sadece Türkiye'ye mahsus değil dünya şu anda bununla mücadele ediyor" dedi. 

Firma Bilgisi: Toki