Yalıtım sektörünün eylem planı heyecanı

Yeni hükümet tarafından kamuoyuna sunulan eylem planında yer alan yalıtım sektörü hamlelerini değerlendiren Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, eylem planını "heyecan verici" olarak betimledi

Yalıtım sektörünün eylem planı heyecanı

64. Hükümet tarafından açıklanan eylem planında yer alan ve yalıtım sektörünü yakından ilgilendiren vurgular sektörde heyecan yarattı. Canpa Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜGİAD Ankara Şubesi Genel Sekreteri Murat Özcan, eylem planının genel ekonomi ve inşaat sektörüne yönelik önlemleri ile heyecan verici olduğunu söyledi.

64. Hükümet eylem planının sektöre vaatleri
Açıklamasında yalıtımla ilgili düzenlemelerin sektörün büyümesine hız kazandıracağını, ekonomi ve inşaat sektörüne yönelik önlemleri yanında enerji verimliliğine de önemli bir katkı sunacağını belirten Özcan:

Yazlık evlerde yalıtımın önemi hakkında bilgi almak için tıklayın...

"Biz biliyoruz ki doğru yalıtımla enerjide yarı yarıya tasarruf sağlamak mümkün… 2017 yılında binalarda Enerji Kimlik Belgesi zorunlu olacak. Enerji tüketiminde tasarruf için Enerji Verimliliği Kanunu, İmar Kanunu ve diğer mevzuatta yapılacak değişiklikler çok önemli..." dedi.

Su yalıtımı yapılsaydı, depremden böylesine zarar görmezdik
Yalıtımın yalnızca "ısı" ile anlamlandırılmasının doğru olmadığını aynı zamanda son yıllarda sektörün en önemli meselelerinden biri olan su yalıtımına da özel önem verilmesi gerektiğini belirten Özcan, Marmara Depremi sırasında yıkılan binaların yüzde 64'ünün, su yalıtımı yapılmış olsaydı, yıkılmamış olacaklarını vurguladı. 

Özcan, inşaat sektörünün ileriye doğru attığı her adımda yalıtım sektörünün de büyüme gerçekleştirieceğini ve bu doğrultuda atılan Gayrimenkul Sertifikası adımının kritik bir değer taşıdığının da altını çizerek:

"Kentsel dönüşüm projelerini hızlandıracak Gayrimenkul Sertifikası modeli ve konut piyasasını canlandıracak Konut Hesabı düzenlemeleri inşaat sektörünü büyütecek, bu da doğal olarak bize yansıyacaktır” dedi

Firma Bilgisi: Canpa