3. Köprü geçiş ücretleri

6 Mart Pazar günü devlet töreni ile açılışı gerçekleştirilen 3. Boğaz Köprüsü, Ağustos ayında trafiğe açılacak. 3. Boğaz Köprüsü'nden geçiş ise otomobiller için 3 dolar, ağır araçlar için ise 15 dolar karşılığında gerçekleşecek

3. Köprü geçiş ücretleri

6 Mart Pazar günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı bir devlet töreniyle açılışı gerçekleştirilen 3. Boğaz Köprüsü, Ağustos 2016 tarihinde trafiğe açılacak. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretleri
Toplamda 3 milyar dolara mal olması beklenen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden her gün 135 bin otomobilin geçişi için Hazine garantisi veriliyor. 3. Boğaz Köprüsü'nden geçmek isteyen araçların ödemesi gereken fiyatlar da belli oldu. Belirlenen fiyat aralığına göre otomobillerin geçişi 3 dolar, ağır vasıtaların geçişi ise 15 dolar karşılığında gerçekleşecek. 

Mega projeler hizmete ne zaman açılacak? Bakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları için tıklayın...

Günde 405 bin dolar gelir hedefi
Yapılan ölçümlere göre her gün 135 bin otomobil için Hazine garantisi sunulan 3. Boğaz Köprüsü'nün günlük gelirinin en az 405 bin doları bulması bekleniyor.

 

3. Köprü geçiş fiyatları

 

3. Boğaz Köprüsü ne zaman açılacak?
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün trafiğe Mayıs 2016 tarihinde açılacağı bilgisini aktarmıştı. Ancak bu tarih revize edildi ve açılış tarihi Ağustos 2016'ye çekildi.

Körfez Köprüsü'nden geçiş ücretleri
İstanbul-İzmir Otoyolu projesinin en önemli ayağı olarak dikkat çeken Körfez Geçiş Köprüsü'nden geçiş ücretleri de belli oldu. İzmit Körfez Köprüsü'nden geçiş ücretleri ise 35 dolar+KDV olarak belirlendi.