Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü haberleri yalanladı

Bugün dijital medya ağında yer alan ve savcılık tarafından gönderilen bir yazı ile alım satım işlemlerinin bütünüyle durdurulduğu yönündeki haberler Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yalanlandı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü haberleri yalanladı

Bugün dijital medya ağında yer alan ve savcılık tarafından gönderilen bir yazı ile alım satım işlemlerinin geçici bir süre bütünüyle durdurulduğu yönündeki haberler, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yalanlandı. Emlakwebtv'ye açıklamalarda bulunan yetkililer, konuyla ilgili olarak yapılan haberlere itibar edilmemesini istedi.

TAPU DAİRELERİNDE SON DURUM: İŞLEMLER SÜRÜYOR

Sorgulama yalnızca kimi tüzel kişilikler ve şüpheli kişileri kapsıyor
Emlakwebtv.com'a özel açıklamalarda bulunan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Özel Kalem yetkilileri, vatandaşların tapu işlemleri ve alım-satım faaliyetlerini kapsayan bir durdurmanın söz konusu olmadığına dikkat çekti. Yetkililer söz konusu durağanlaşma ve durdurma işlemlerinin belli "Tüzel Kişilikleri" ve şüpheli özel şahısları kapsadığına da dikkat çekti ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, paralel devlet yapılanmasına ait gayrimenkullerin sorgulanmasına ilişkin olarak müdürlüklere yaptığı "dikkatli olun" çağrısına dikkat çekti.

Mehmet Özhaseki ne demişti?
Bakan Özhaseki bir kaç gün önce yaptığı açıklamada Tapu Müdürlükleri'ne, FETÖ'ye karşı uyarı yazılarının iletildiğini belirtmiş ve gözden kaçan şeyler olabilir endişesiyle dikkatle olunmasını istemişti. Özhaseki:

"Yazı yok' bahanesiyle karşıma gelmeyin' emrini verdim. Tapu müdürlükleri, müdürleri, gözden kaçmış olabilir endişesiyle,tanınan bilinen FETÖ'cülerin tapu işlemlerini yapmayacak, beklemeye alacak. Bu konuda mazeret yok" demişti.