Şehirden uzaklaşmak isteyenler bu çiftliğe bayılacak!

17. yüzyılda Papazın Çiftliği olarak bilinen Kırklareli’ndeki Palivor Çiftliği, Oral Mimarlık Ortaklarından Emre ve Kerem Oral’ın satın almasıyla bambaşka bir çehreye büründü.

31 Aralık 2013/Emlakwebtv/Haber: Elif Akın - Kamera: S. Korhan Güner

Günlük iş temposunda plaza hayatı, yoğun trafik ve stresten bunalan herkesin zaman zaman aklından sadece kuş seslerinin olduğu, doğal ürünler yiyebileceği, toprakla uğraşabileceği kısacası kafa dinleyebileceği yerlere kaçmak geçer. İşte Kırklareli’nin Demirköy ilçesindeki Palivor Çiftliği tam da böyle bir yer.

17. yüzyılda Papazın Çiftliği olarak bilinen Palivor Çiftliği, Oral Mimarlık Ortaklarından Emre ve Kerem Oral’ın satın almasıyla yepyeni bir çehreye büründü. Oral kardeşlerin toplam 7 çocuğuyla şehir yaşantısından uzaklaşmak için 5,5 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği Palivor Çiftliği, 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de “Avrupa’nın en iyi projesi” seçildi.

Kerem Oral: “Çiftlik evlerinin inşaatı 6 ay sürdü”
Oral kardeşlerin projelerini kendisinin çizdiği birer çiftlik evi olduğunu söyleyen Kerem Oral, toplam 140 dönümlük arazide 5 çiftlik, 5 de bağ evi tasarladıklarını belirtiyor.

Projenin tasarım ve çizim aşamalarını yaklaşık 4 ayda tamamladıklarını vurgulayan Kerem Oral, çiftlik evlerinin inşaat aşamasının ise 6 ay sürdüğünü ifade ediyor.

Palivor Çiftliği mağazaları açılacak
Çiftlikte 220 saanen keçisi, atlar, tavşanlar ve kümes hayvanlarının bulunduğunu söyleyen Emre Oral ise organik meyve üretimi yaptıklarını da belirtiyor.

Şu anda süt ve süt ürünleri ile bal ve et ürünlerinin Makro, CarrefourSA, Migros gibi zincir marketlerde satışa sunulduğunu belirten Emre Oral, birkaç yıl içinde tüm gıda ürünlerinin bulunacağı Palivor Çiftliği mağazaları açmayı düşündüklerini söylüyor.

Palivor Çiftliği ve Trakya Bölgesi’ni bir dünya markası haline getirmek istediklerini vurgulayan Oral kardeşlerin planları arasında henüz boş olan çiftlik evi arazisine butik otel, bağ evi arazisine ise restoran açmak da yer alıyor. 


Etiketler : Kerem-Oral  Palivor-Çiftliği  Oral-Mimarlık  Emre-Oral Benzer Haberler
Toya Basınekspres 23 Nisan'da görücüye çıkıyor Toya Basınekspres 23 Nisan'da görücüye çıkıyor
Toya Basınekspres projesi basın toplantısı 23 Nisan çarşamba günü yapılacak
The World of Viaport Houses&Suites satışta! The World of Viaport Houses&Suites satışta!
Viaport Houses & Suites'de yaz kampanyası başladı. Satışa sunulan yeni etap dairelerinde, 48 ay vade farksız bahçe keyfi fırsatı sunuluyor
WBahçe’de yaşam başladı! WBahçe’de yaşam başladı!
Erguvan İnşaat- Demirbaş Yapı Ortaklığı'nın Kurtköy'deki lüks konut projesi WBahçe'de yaşam başladı
Seyran Şehir 6 Mayıs'ta görücüye çıkıyor! Seyran Şehir 6 Mayıs'ta görücüye çıkıyor!
Makro İnşaat ve Akyapı Ortak Girişimi tarafından hayata geçirilen Seyran Şehir projesinin basın toplantısı 6 Mayıs salı günü saat 10.00'da gerçekleştirilecek
Vadistanbul'da Mitsubishi Electric Multi Sistem Klimalar! Vadistanbul'da Mitsubishi Electric Multi Sistem Klimalar!
Dev Vadistanbul’un ilk etabı Teras’ta mimari estetiğe uyumlu Mitsubishi Electric Multi Sistem Klimalar kullanılacak
Selimoğlu Residence Eagle teslimler 2015’te! Selimoğlu Residence Eagle teslimler 2015’te!
Kartal’da yükselen Residence Eagle’da daire teslimleri Haziran 2015’te gerçekleştirilecek
Barış Dumankaya 'Hi Fit'i Emlakwebtv'ye anlattı Barış Dumankaya 'Hi Fit'i Emlakwebtv'ye anlattı
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, Bahçeşehir’de hayata geçirdikleri Hi Fit projesini, sağlıklı yaşamak ve fit görünmek isteyenlerin tercih edeceğini söyledi
İncek Loft basın lansmanı! 25 Nisan! İncek Loft basın lansmanı! 25 Nisan!
Akfen İnşaat İncek Loft projesinin basın toplantısı 25 Nisan cuma günü saat 12:30'da gerçekleşecek