EmlakWebTv >  Gayrimenkul Dünyası >  Şehirden uzaklaşmak isteyenler bu çiftliğe bayılacak! 
 


Şehirden uzaklaşmak isteyenler bu çiftliğe bayılacak!

17. yüzyılda Papazın Çiftliği olarak bilinen Kırklareli’ndeki Palivor Çiftliği, Oral Mimarlık Ortaklarından Emre ve Kerem Oral’ın satın almasıyla bambaşka bir çehreye büründü.

Güncellenme Zamanı :

31 Aralık 2013/Emlakwebtv/Haber: Elif Akın - Kamera: S. Korhan Güner

Günlük iş temposunda plaza hayatı, yoğun trafik ve stresten bunalan herkesin zaman zaman aklından sadece kuş seslerinin olduğu, doğal ürünler yiyebileceği, toprakla uğraşabileceği kısacası kafa dinleyebileceği yerlere kaçmak geçer. İşte Kırklareli’nin Demirköy ilçesindeki Palivor Çiftliği tam da böyle bir yer.

17. yüzyılda Papazın Çiftliği olarak bilinen Palivor Çiftliği, Oral Mimarlık Ortaklarından Emre ve Kerem Oral’ın satın almasıyla yepyeni bir çehreye büründü. Oral kardeşlerin toplam 7 çocuğuyla şehir yaşantısından uzaklaşmak için 5,5 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği Palivor Çiftliği, 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de “Avrupa’nın en iyi projesi” seçildi.

Kerem Oral: “Çiftlik evlerinin inşaatı 6 ay sürdü”
Oral kardeşlerin projelerini kendisinin çizdiği birer çiftlik evi olduğunu söyleyen Kerem Oral, toplam 140 dönümlük arazide 5 çiftlik, 5 de bağ evi tasarladıklarını belirtiyor.

Projenin tasarım ve çizim aşamalarını yaklaşık 4 ayda tamamladıklarını vurgulayan Kerem Oral, çiftlik evlerinin inşaat aşamasının ise 6 ay sürdüğünü ifade ediyor.

Palivor Çiftliği mağazaları açılacak
Çiftlikte 220 saanen keçisi, atlar, tavşanlar ve kümes hayvanlarının bulunduğunu söyleyen Emre Oral ise organik meyve üretimi yaptıklarını da belirtiyor.

Şu anda süt ve süt ürünleri ile bal ve et ürünlerinin Makro, CarrefourSA, Migros gibi zincir marketlerde satışa sunulduğunu belirten Emre Oral, birkaç yıl içinde tüm gıda ürünlerinin bulunacağı Palivor Çiftliği mağazaları açmayı düşündüklerini söylüyor.

Palivor Çiftliği ve Trakya Bölgesi’ni bir dünya markası haline getirmek istediklerini vurgulayan Oral kardeşlerin planları arasında henüz boş olan çiftlik evi arazisine butik otel, bağ evi arazisine ise restoran açmak da yer alıyor. 


Kategoriler : Gayrimenkul Dünyası  Mimarın Penceresi  Video Haberler 
Etiketler : Kerem Oral  Palivor Çiftliği  Oral Mimarlık  Emre Oral Benzer Haberler
Bulvar İstanbul hasılat şampiyonu Bulvar İstanbul hasılat şampiyonu
Emlak Konut GYO’nun 2014 Yarıyıl Hasılat Raporu’na göre, Bulvar İstanbul projesinde yılın ilk 6 ayında 628 adet konut satıldı
Varyap Elements Yalıkavak ünlü modelleri ağırladı Varyap Elements Yalıkavak ünlü modelleri ağırladı
Varyap Elements Yalıkavak tanıtımları için Arjantinli model Sofia Zamolo ve Slovakya'nın best modeli Viktoria Halenoravo kamera karşısına geçti
Spine Tower'i Coldwell Banker kiralayacak Spine Tower'i Coldwell Banker kiralayacak
Arsa sahiplerinin kurduğu Spine Yönetim A.Ş. tarafından yönetimi üstlenilen Spine Tower'in kiralamalarını Coldwelll Banker Türkiye üstlendi
West Wall Marina'nın yüzde 40'ı satıldı West Wall Marina'nın yüzde 40'ı satıldı
Durak Plus Gayrimenkul, Yakuplu'da hayata geçirdiği West Wall Marina villa projesinin yüzde 40'lık satış oranına ulaştığını açıkladı
Manzaram Adalar Kartal'da yükseliyor! Manzaram Adalar Kartal'da yükseliyor!
AC Yapı tarafından inşa edilen Manzaram Adalar Kartal projesinde ön talep toplama süreci devam ediyor
Trump Cadde'ye ödül Trump Cadde'ye ödül
Konseptinde İzzet Çapa’nın, mimari konseptinde ise GAD Architecture’in patronu ünlü mimar Gökhan Avcıoğlu’nun imzasını taşıyan Trump Cadde uluslararası arenada ödül kazandı.
Azeri yatırımcı Temmer Mermer'i seçti Azeri yatırımcı Temmer Mermer'i seçti
Etiler Nispetiye Caddesi'ndeki showroomunda çok sayıda doğal taş ürününü sergileyen Temmer Mermer, yabancı müşterilerden yoğun ilgi görüyor
İnşaat sektörü gözünü yeni faiz indirimlerine dikti İnşaat sektörü gözünü yeni faiz indirimlerine dikti
Bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi, inşaat sektörü için umut oldu. Sektör temsilcileri, bu durumun özellikle Eylül- Kasım döneminde konut satışlarını artıracağını düşünüyor