Kelebekler Vadisi Konya

Kelebekler Vadisi Konya geçtiğimiz Temmuz ayında Başbakan Davutoğlu'nun da katılımıyla açıldı

Kelebekler Vadisi Konya

Kelebekler Vadisi Konya’da 56 futbol sahası büyüklüğe sahip. Kelebekler Vadisi Konya yer altı canlıları tüneli, sürüngenler vitrini, kelebek ve böcek müzesi, suni kızak pisti ve daha pek çok aktiviteyi ziyaretçilerine sunuyor.

Kelebekler Vadisi Konya kelebeğin pupa döneminden ölümüne kadar her aşaması gözlemlenebilecek üretim alanına sahip. Aynı zamanda kelebek seralarının da yer aldığı Kelebekler Vadisi Konya açık uçuş alanı ile kelebeklere doğal yaşam imkanı sağlıyor.

Kelebekler Vadisi Konya açılışı geçtiğimiz Temmuz ayında Selçuklu bölgesinde gerçekleşti. Kelebekler Vadisi Konya açılışına Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Konya Valisi Muammer Erol, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, partililer katıldı.

385 bin metrekarelik alanda yer alan Kelebekler Vadisi bin 600 metrekarelik kelebek uçuş alanı olmak üzere toplamda 7 bin 600 metrekarelik bir kullanım alanıyla hizmet veriyor. 98 türe ait 20 bin adet tropikal bitkiye ve 15 türde yaklaşık 6 bin kelebeğe doğal yaşam alanı sunan Kelebekler Vadisi Konya giriş ücreti olarak yetişkinlere 7.5 TL, öğrencilere ise 5 TL olarak veriliyor.

her iklim koşulunda 26 dereci ile 28 derece arasında sıcaklık ve yüzde 70 ila 80 derece arasında da nem ile sabit kalacak bir ortamın bulunduğu Kelebekler Vadisi Konya haftanın 6 günü saat 09:00 ile 16:00 arasında hizmet veriyor. 0-6 yaş arası çocukların ücretsiz olduğu Kelebekler Vadisi Konya’nın yılda 1 milyon turist çekmesi bekleniyor.

Kelebekler Vadisi Konya adres bilgileri: Parsana Mh. İsmail Kaya Cd. No:244 Selçuklu/KONYA

Kelebekler Vadisi Konya iletişim bilgileri
0.332 211 11 20

belediye@selcuklu.bel.tr