1 Kasım seçimleri ve lokomotif sektör vurgusu

1 Kasım seçimlerinin ardından konut satışında olumlu yönde ivmelenme bekleyen sektör temsilcileri ekonominin "lokomotifi" rolünün süreceğini söyledi. Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür "İstikrar sektörü canlandıracak..." dedi

1 Kasım seçimleri ve lokomotif sektör vurgusu

Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. 1 Kasım seçimlerinin tek parti iktidarı ile sonuçlanmasının Türkiye açısından istikrarın devam edecek olması anlamına geldiğini söyleyen Gür,  hem ekonomi hem de inşaat sektörünün parlak bir döneme gireceğini iddia etti. Gür: "2015 yılında yaşanan siyasi belirsizlik sebebiyle oluşan ertelenmiş müşteri talepleri, 1 Kasım seçimlerinden çıkan istikrarla birlikte harekete geçecektir." ifadelerini kullandı.

Ekonomik göstergelerde iyileşme belirtileri
Seçimlerin ardından, dövizdeki dalgalanmaların azalacağını, bunun da gayrimenkul alıcısının daha hızlı ve daha kolay karar vermesini sağlayacağını belirten Gür, 2015 yılı kredi faiz oranlarındaki dalgalanmaların da düzene gireceğini iddia etti. Gür:

"Bu istikrar sayesinde 2016 yılının da  inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olmaya devam edeceğini ve istikrarın ekonomiye getirdiği güvenle inşaat sektöründeki oyuncuların da uzun vadeli büyük projelerini ve yatırımlarını hayata geçireceğini düşünüyorum” dedi. 

Kabadayı: "Halkımız istikrara ve büyümeye önem veriyor"

1 Kasım seçimleri ve lokomotif sektör vurgusu

1 Kasım milletvekili seçimlerinin temel sonucunun halkın istikrar ve büyümeye verdiği önem olduğunu söyleyen EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı da, yaklaşık iki yıldır devam eden seçim atmosferinin böylece sonlandığını vurguladı. Gayrimenkul sektörünü, ülkenin istikrarı ile doğru orantılı bir şekilde hareket eden yapıya sahip olarak tanımlayan Kabadayı:

".Siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla yabancı yatırımcı da tekrar ülkemize yönelecektir. Gayrimenkul sektörü, bundan sonra da önemini korumaya ve Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmaya devam edecektir. " ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Ortadoğu Grup