1 Kasım sonrası umudu

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Özyurt: "Türkiye şantiyeye dönüşecek..." dedi

1 Kasım sonrası umudu

İnşaat sektörü temsilcileri 1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşmayı sürdürüyor. Seçimlerin sona ermesinin ardından gündemin siyasetten ekonomiye dönmesi gerektiğini belirten Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, büyümenin hız kazanacağı bir döneme girileceğini söyledi. Özyurt, yatırım ve istihdamın artacağını vurgulayarak: "Önümüzdeki dört yıl içerisinden Türkiye, gayrimenkul yatırımları açısından adeta bir şantiye görüntüsüne kavuşacak. Yatırımlar da konut satışları da artacak..."

1 Kasım seçimleri ve istikrar umudu
Demokrasi adına başarılı bir seçimin arkada bırakıldığını ve gündemin siyasetten ekonomiye dönmesi gerektiğini söyleyen Özyurt, Türkiye'nin bir şantiyeye döneceği vurgusunu yaptı. Özyurt: 

"Yatırım ve istihdamın artacağı, büyümenin hız kazanacağı bir dört yıl başlıyor. Olaya gayrimenkul sektörü açısından bakarsak, ilk etapta kentsel dönüşümün hızlanacağını ve Türkiye’nin adeta bir şantiye görünümüne kavuşacağını rahatlıkla söyleyebilirim” dedi. 

Yabancı yatırımcı Türkiye'ye yönelecek
Türkiye'nin bulunduğu bölgenin güvenli limanı olmayı sürdürdüğünü söyleyen Özyurt,yabancı yatırımcıların her sektörde olduğu gayrimenkulde de güven endeksli bir pozisyon aldığını ve beş yıl ertelenen talebin siyasi ve ekonomik istikrarla Türkiye'ye akacağı vurgusu yaptı.