1 Led lamba 16 ağaç kurtarır

Özcan aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Demir yalnızca 1 LED lamba kullanarak yılda 16 ağacı kurtarılabileceğini söyledi

1 Led lamba 16 ağaç kurtarır

LED ürünlerinin yapısında çevreye zararlı sodyum, civa ve benzeri ağır metaller ile kimyasal maddeler bulundurmadığını belirten Özcan aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Demir,  yalnızca 1 LED lamba kullanarak yılda 16 ağacı kurtarılabileceğini söyledi.

Led ürünlerden yararlanabilmek için ürünün kalitesinin önemli olduğuna işaret eden Yaşar Demir alınan ürünün menşei, Avrupa standartlarına uygunluğu, üreticisi ve tasarımcısı konusunda araştırma yapmanın da yararlı olalacağını belirtti. 

Tasarrufta son nokta
Klasik aydınlatma ürünlerine göre daha dayanıklı ve gündüz de görülebilme özelliğine sahip olan LED’ler, yüksek ve düşük hava sıcaklıklarından, darbe ve çarpmalardan da etkilenmiyorlar.  Voltaj değişimlerine karşı hassasiyeti ise oldukça düşük. Ayrıca suya ve neme karşı dayanıklıdırlar. Floresan lambalarda kullanılan enerjinin yüzde 40’ı ışığa dönüşürken, bu oran LED ampullerde yüzde 95 civarında. Bu yüzden 50 watt’lık bir ampulün günlük kullanım süresi 6 saat olarak alındığında kullanım ömrü 2000 saat olurken, 50.000 saatten uzun kullanıma sahip LED lambalarını günde ortalama 8 saat kullandığınızda lambanın kullanım ömrü de 17 yıl olarak hesaplanıyor.