10 adımda ev dekorasyonu

Evinizin dekorasyonu için kararsız mısınız? 10 adımdan ev dekorasyonunu sizler için derledik

10 adımda ev dekorasyonu

Evinizin girişi
Evinizin kapısından girdiğinizde ferah ve mutlu eden ayrıntılar yaratmak için kapı girişinizin karşı duvarını sıradışı detaylar ile hareketlendirin. Bunun için koyu renklerden kaçınmalı bahar renklerini tercih etmelisiniz.

Aydınlatma
Aydınlatma için yerden tavana ışık veren abajurlar kullanabilirsiniz. Böylelikle etrafınızda daha az gölge oluşacak ve klasik aydınlatmadan uzaklaşmış olacaksınız.

Duvarlarınız canlansın
Duvarınız ve perdelerinizin renginin benzer tonlarda ve sade olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle evinizin girişinde yarattığınız ayrıntıları perdeleriniz ve duvarınızın uyumu ile devam ettiriyor olursunuz. Yemek masanız, mobilya renkleriniz ve perdelerinizin uyumu misafirleriniz ile geçirilen yemek masası sohbetlerinin uzamasını sağlayacaktır.

10 adımda ev dekorasyonu

Objeler hareketi yakalayın
Ayrıntılı, minik, karışık ve göz yoran objelerden kaçınmalısınız. Fazla objeler yerine sade, büyük ve tek detaylı objeler ile salonunuzu hareketlendirebilirsiniz.

Koleksiyonlarınızın değeri
Gittiğiniz ülkeler ve gittiğiniz şehirlerden topladığınız objeler ile koleksiyon mu yapıyorsunuz? Bunları toplayarak salonunuzun bir köşesinde özel bir alan yaratabilirsiniz.

Yatak odası
Tavanınız yüksek ve yatak odanız küçük ise yapmanız gereken yatağınızı renkli kumaşlar ile hareketlendirmek. İlginç detaylar ile yatak odanızı hiç yorulmadan uyanabileceğiniz renklere ve etkiye sahip hale getirebilirsiniz.

10 adımda ev dekorasyonu

Perdeler
Hareketli perdelerden kaçınıp, sade perde kullanarak odanızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Bunlar için ise pamuklu ya da keten kumaşlar kullanabilirsiniz.

Banyo
Banyolardaki sıkıcı görüntü ve aydınlatmalardan sıkıldıysanız, banyonuza cam fanuslar içerisinde mumlar yerleştirerek kendinize sıcak ve samimi bir banyo havası yaratabilirsiniz.