10 dev tesis satılacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 hidroelektrik santrali'nin işletme haklarının devredilmesini öngören ihalenin duyurusunu yaptı

10 dev tesis satılacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB), Devletin elinde bulunan 10 hidroelektrik santralinin satışını içeren ihalenin duyurusunu yaptı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yapılan açıklamaya göre, ihaleler, ayrı ayrı gruplar halinde özelleştirmeye olanak verecek şekilde düzenlenecek.

Hangi santraller satılacak?
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında satışa çıkarılan tesisler şu şekilde sıralandı: "Karacaören 1 ve Karacaören 2, Kepez 2, Manavgat, Fethiye, Kadıncık 1, Kadıncık 2, Doğakent, Kürtün ve Torul...

Düzenlenecek ihalelere tüzel kişiler ile ortak girişim gruplarının katılabileceği açıklanırken, gerçek kişiler ve özel yatırım fonlarının en az bir tüzel kişinin bulunduğu ortak girişim grubunda üye olarak yer alabilecekleri belirtildi.

10 dev tesis satılacak

Grup grup satılacak
Yapılan açıklamaya göre birinci grupta yer alan Karacaören 1 ve Karacaören 2 hidroelektrik santralleri için 25 milyon TL teminat bedeli isteniyor. Birinci grup için teklifler 27 Ekim'e kadar verilebilecek. 14 Ekim'e kadar teklif alınacak ikinci grup HES'ler için 20 milyon, 5 Ekim'e kadar teklif verilebilecek üçüncü grup HES'ler için 10 milyon, 10 Kasım'a kadar teklif verilebilecek dördüncü gruplar için 30 milyon ve 20 Kasım'a kadar teklif verilebilecek beşinci grup HES'ler için de 50 milyon TL geçici teminat bedeli ödenecek. İkinci Grup'ta, Kepez 2 ve Manavgat, üçüncü grupta Fethiye HES, dördüncü grupta Kadıncık 1 ve Kadıncık 2, beşinci grupta da Kürtün ve Torul ile Doğakent HES'leri yer alıyor.