136 adet TOKİ Bursa Gürsu Evleri 4 Aralık’ta satışta

TOKİ Bursa Gürsu Evleri dahilinde toplam 136 adet konutun başvuru dönemi 4 Aralık 2014 tarihinde başlatılıyor.

136 adet TOKİ Bursa Gürsu Evleri 4 Aralık’ta satışta

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin Bursa'nın Gürsu bölgesindeki TOKİ Bursa Gürsu'da 136 adet konutun başvuru dönemi 4 Aralık'ta start alıyor. 31 Aralık'ta son bulacak başvurular, Halk Bankası'nın Bursa'daki tüm şubelerine yapılabilecek.

2+1 olarak tasarlanan 136 adet TOKİ Bursa Gürsu Evleri'nin fiyatları minimum 41 bin 722 TL'den başlayacak, maksimum 69 bin 836 TL'ye kadar yükselecek. En fazla 180 aya kadar vade yapılacak projede aylık taksitler ise 209 TL'den başlatılacak.

TOKİ Bursa Gürsu Evleri başvuru şartları
TOKİ tarafından yayınlanan projeye başvuru koşullarına ise aşağıda görebilirsiniz;

"T.C. vatandaşı olması,

• Bursa il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması ) gerekmektedir.

• Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

• Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) gerekmektedir.

• Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması ) gerekmektedir.

• Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir." 

Firma Bilgisi: Toki