149 tane TOKİ Şanlıurfa Viranşehir evi 1 Temmuz’da satışta!

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir projesindeki toplam 149 adet konut, 1 Temmuz 2015 tarihinde satışa çıkacak. Ev fiyatları 138 bin liradan başlayacak.

149 tane TOKİ Şanlıurfa Viranşehir evi 1 Temmuz’da satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa’da inşa edilen TOKİ Şanlıurfa Viranşehir projesinde toplam 149 adet konutun başvuru dönemi 1 Temmuz 2015 itibariyle başlayacak. Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek başvurular, 29 Temmuz’a kadar devam edecek.

Ev fiyatlarının 138 bin ila 183 bin lira arasında değiştiği TOKİ Şanlıurfa Viranşehir projesinde 144 aya varan vadeler yapılacak. Aylık ödenecek taksitler ise 722 liradan başlayacak. Konutların sahiplerini belirleyecek kuranın da 7 Ağustos 2015 tarihinde çekilmesine karar verildi.

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Evleri’ne başvuru şartları ise aşağıdaki gibi olacak;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.” 

Firma Bilgisi: Toki