1,5 Trilyon Dolarlık Fon İstanbul’da Buluşuyor

Türkiye’ye yatırım yapmış uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri Raffles İstanbul Zorlu Center’da, 29-30 Nisan’da düzenlenecek “Uluslararası Yatırım Zirvesi”nde buluşuyor.​

1,5 Trilyon Dolarlık Fon İstanbul’da Buluşuyor

Türkiye’ye yatırım yapmış uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticileri Raffles İstanbul Zorlu Center’da, 29-30 Nisan’da düzenlenecek “Uluslararası Yatırım Zirvesi”nde buluşuyor.

Körfez yatırımı, Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde
Başta Katar Yatırım Otoritesi Fonu Başkanı Şeyh Abdullah Al Thani olmak üzere, toplam 1,5 trilyon dolarlık Körfez yatırım fonlarını yöneten katılımcılar; iki gün sürecek olan Zirve’de, Türkiye’ye yatırım yapmış uluslararası şirketlerin ve fonların yöneticileri ve Türkiye hükümetinin en üst düzey temsilcileri ile görüşme, fikir alışverişinde bulunma ve Türkiye’deki fırsatları değerlendirme imkanı bulacaklar.

Vodafone’un Teknoloji ve Mobil İletişim sponsoru olduğu  Zirve’nin organizatörlerinden İstanbul Yatırım Derneği’nin Başkanı Mehmet Ulusoy, amaçlarının, Türkiye’nin ve İstanbul’un küresel bir yatırım merkezi haline gelmesine katkı sağlamak olduğunu söylüyor.

“Körfez’in önde gelen yatırımcılarını, Türkiye’ye yatırım yapmış şirketlerin üst düzey yöneticileriyle, bürokrasinin ve hükümetimizin önde gelen isimleriyle buluşturarak İstanbul’un cazibesini herkese göstermek, yeni yatırımların yolunu açmak istiyoruz” diyor Ulusoy ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Geçen seneki Zirve’ye, hükümetimizi temsilen Enerji, Ekonomi ve Çalışma Bakanlarımız katıldı. Körfez’in önde gelen yatırımcılarıyla görüştüler. Bu sene de geniş katılımla benzer bir ortam yaratacağız. Böylece hem İstanbul’un hem de Türkiye’nin gücüne güç katacağız.”

Ortadoğu Ekonomi Platformu Başkanı Erdin Özel ise Zirve’ye ilişkin açıklamasında, “Türkiye’nin güçlü ve istikrarlı ekonomik yapısı tüm dünyada takdir edilen siyasi duruşu ile yatırımcılar için cazibe merkezi olmuş ve yatırımların güvenli limanı haline gelmiştir” diyor ve ekliyor: “2015 yılı yatırım yılı olacaktır. Önümüzdeki günlere körfez menşeili fonlar ülkemizde büyük yatırımlara imza atacaklardır.”