167 adet TOKİ Siirt Merkez evi satışta!

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu projesindeki toplam 167 adet konutun başvuru süreci bugün itibariyle başladı. Evler maksimum 106 bin liradan satılacak.

167 adet TOKİ Siirt Merkez evi satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Siirt’te hayata geçirdiği TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi projesinde toplam 167 adet konut satışa çıkarıldı. Konutlar için 16 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Siirt Merkez Şubesi’ne yapılacak.

70 bin ile 106 bin liradan satılacak TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Evleri, 2+1 olarak tasarlandı. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 234 liradan başlayacak.

TOKİ Siirt Merkez Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu Evleri’ne başvurmak için aranan şartları aşağıda görebilirsiniz;

Başvuru yapacak kişinin:

*T.C. vatandaşı olması,

*Siirt il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

*Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

*Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

*Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.