20 bin nüfuslu Sincan Temelli’ye metro müjdesi geldi!

Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Temelli’ye metro projesi geliyor. 20 bin nüfuslu semtte hayata geçirilecek proje için çalışmalara start verildi.

20 bin nüfuslu Sincan Temelli’ye metro müjdesi geldi!

Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Temelli semtine metro müjdesi geldi. Yaklaşık 20 bin nüfuslu bölgeye yapılacak proje, Kızılay-Çayyolu metrosunun devamı niteliğinde olacak. Projeye dair açıklama ise yetkili bir ağızdan, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’e projeyi sunan Tuna, bakanlıktan olumlu dönüş aldıklarını söyledi. Sonuç olarak Kızılay Çayyolu metrosunun Temelli’ye kadar uzatılması kararı alındığını belirten Tuna, “Bakanlık ile birlikte metro hattının güzergahı üzerinde çalışmaları hızlandırdık. Projede etap etap ilerleyeceğiz” dedi.

 

20 bin nüfuslu Sincan Temelli’ye metro müjdesi geldi!

 

 

Sincan Temelli metro hattı durakları

Hali hazırda güzergah çalışmalarının yapıldığı Sincan Temelli metrosu, ilk etapta Çayyolu metrosunun Çankaya Üniversitesi ve Turkuvaz Konutları’nın oraya ilk durak inşaatı yapılarak, hizmete sokulacak. Yapılan çalışmalar ışığında kesinleşen durak, TOKİ Turkuvaz Konutları ve Çankaya Üniversitesi kampüsünün olduğu bölgede olacak. Daha sonra ise hat, bu bölgeden 20 kilometre uzaklıktaki Temelli’ye uzatılacak.