20 gün Taksim'e çıkış yok

Taksim Meydanına Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkış, 25 Ocak 2013 Cuma gecesinden itibaren 20 gün süre ile kapatılacak

20 gün Taksim'e çıkış yok

23 Ocak 2013
Taksim Meydanı'na Tarlabaşı Bulvarı üzerinden araç çıkışı 25 Ocak 2013 Cuma gecesinden itibaren 20 gün süreyle kapatılıyor. Taksim'e bu güzergahtan tekrar çıkış 15 Şubat 2013'te başlayacak. Taksim Meydanı’na gidecek sürücülerin Dolmabahçe-Gümüşsuyu veya Şişhane-Dolapdere Harbiye güzergahlarını kullanmaları gerekecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

- Taksim Meydanı'ndaki çalışmalar nedeni ile halen Tarlabaşı Bulvarı'ndan Taksim'e çıkış -çiçekçilerin eski yeri önünden- tek şeritli yoldan sağlanmaktadır.

- Açık olan bu şerit üzerinde yapılacak imalat çalışmaları sebebiyle, Taksim Meydanı'na Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkış, 25 Ocak 2013 Cuma gecesinden itibaren, 15 Şubat 2013 tarihine kadar 20 gün süre ile kapatılacaktır.

- Taksim Meydanı'na gidecek olan sürücülerin Dolmabahçe-Gümüşsuyu veya Şişhane-Dolapdere Harbiye güzergahlarını kullanmaları gerekmektedir.

- Yayaların Taksim Meydanı'na erişimlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.

- Vatandaşlarımızın çalışmalardan en az seviyede etkilenmeleri için bu kesimdeki çalışmalar okulların tatil olduğu 25 Ocak 2013 Cuma gecesi başlayacak ve 20 gün içinde de tamamlanacaktır.

- Acil durumlarda Tarlabaşı'ndan Sıraselviler Caddesi üzerindeki Hastaneye erişim Zambak Sokak araç trafiğine açık olacak ve kullanılabilecektir.

- Otobüsler ve Taksi Dolmuşlar şimdi olduğu gibi Tarlabaşı'ndan U dönüşü yaparak çalışmaya devam edeceklerdir.

- 20 günün sonunda Taksim'e çıkış proje imalatının bitimine kadar bugünkü gibi Tarlabaşı Bulvarı üzerinden tek şerit olarak verilecektir.

- Taksim Meydanı'nda trafiğin yeraltına alınması inşaatının Haziran ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.