20 ülkenin süs bitkileri sergileniyor

Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı Flower Show Türkiye kapılarını açtı

20 ülkenin süs bitkileri sergileniyor

CYF Fuarcılık tarafından düzenlenen, Avrasya'nın en büyük ihtisas fuarı Flower Show Türkiye kapılarını açtı. . 30 Kasım'a kadar sürecek olan fuarda, yüzde 70 su tasarrufu sağlayan terleyen borular, hastalıktan arınmış ve mumyalanmış bitkiler, ülkemizde ve Avrupa'da görülmemiş Oya Ağacı, uçan bahçeler, gibi birbirinden farklı süs bitkileri yerini aldı. 

İlgi çeken bitkiler
Fuarda sergilenen 500 yıllık zeytin ağacı, 800 yıllık yangından etkilenmeyen ağaç ve 200 yıllık 29 bin TL değerindeki bonsai ağacı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 

Flower Show Türkiye açılışı

10 bine yakın ziyaretçi hedefi
Ülkemizde, sektöründe düzenlenen en büyük fuar olan Flower Show Türkiye, CYF Fuarcılık organizasyonu ile 27 Kasım tarihinde İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını 6. Kez açtı. Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı'nda 20 farklı ülkeden 300'ü aşkın katılımcı yerini aldı. Geçtiğimiz yıl 42 farklı ülkeden gelen toplam 9 bin 581 ziyaretçiyi ağırlayan fuar bu sene 15 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor. İhtiyaç sahipleri kadar, müstakil konut sahipleri, villalar ve siteler için bahçe tasarımı, peyzaj uygulaması, bakım hizmeti ve süs bitkileri ile ilgili ürün ve hizmetleri bir arada bulabilme imkânı sunan fuara, tüm kamu kurumları da büyük ilgi gösterdi. 

Fuar ile ilgili bir açıklama yapan CYF Fuarcılık Genel Müdürü Hakan Yüksel  geçen yıl 20 ülkeden 286 katılımcının ilgi gösterdiği etkinliğin, bu yıl yüzde 16 oranında büyüdüğünü söyledi. Yüksel: 'Biz büyümeyi karşılayabilmek için stantları küçültmüştük ancak tahminimizden çok daha fazla sayıya sahip olduk. Umarım sektörümüz için çok hayırlı ve güzel bir fuar olur, başarılı geçer. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum bizi destekleyen tüm kurum, kuruluş ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.' dedi.