200 milyon dolarlık dev proje: Toskana Orizzonte

Arıkan Yapı tarafından hayata geçirilen Toskana Orizzonte projesinde satışlar tüm hızıyla devam ediyor. Toskana Vadisi içinde yer alan proje 200 milyon dolara mal olacak

200 milyon dolarlık dev proje: Toskana Orizzonte

Arıkan Yapı'nın Toskana Vadisi'nde inşa ettiği Toskana Orizzonte projesinde satışlar tüm hızıyla sürüyor. 200 milyon dolarlık projede tek katlı villa konseptli, 179-695 metrekare arasında değişen büyüklükte 187 adet birim yer alıyor. 

Toskana Orizzonte Fiyatları
Projede konut fiyatları ise 625 bin TL'den başlıyor. En küçük tek katlı villaların yüzde 1 KDV'yle satışa sunulduğu projenin birinci etabı 30 Eylül 2015, ikinci etabı ise 30 Hazıran 2016'da tamamlanacak.

200 milyon dolarlık dev proje: Toskana Orizzonte

Tek katlı konsept, durgunluktan ertelenmedi
Tek katlı yaşam projesi olarak adlandırdıkları Park Village projesinin ardından başladıkları Toskana Orizzonte'nin de büyük ilgi gördüğünü belirten Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, Nisan ayındaki lansmandan bu yana ilk iki etapta yer alan 109 villanın yüzde 60'ının satışının gerçekleştiğini belirtti. Arıkan:

" Projemizde 1. Etap 52 villanın da yüzde 80 oranında inşaatı tamamlanmış durumdadır. Bu evlerin teslimi Eylül ayında gerçekleşecektir. Firma olarak temel hedefimiz kaliteden ödün vermeden işimizi zamanından önce bitirmektir. Sektörün geneline bakıldığında çeşitli nedenlerle durgunluğun yaşanmış olmasına rağmen Toskana Orizzonte’de başarılı bir satış grafiği yakaladık. Lansman sonrasında fiyatlarda çok büyük bir değişiklik gerçekleştirmedik. Hayata geçirdiğimiz projelerde prim, teslimden sonra oluşmaktadır. Örneğin Park Village projemiz yüzde 60 oranında prim yapmıştır. Firma olarak amacımız müşterilerimizi bu muazzam yaşam biçiminde pirimle de buluşturmaktır” dedi. 

Arıkan, her sektörde olduğu gibi gayrimenkul piyasasının da farklılık ortaya koyan ürünlere ihtiyacı olduğunun da altını çizdi. 

Firma Bilgisi: Arıkan Yapı
Proje Bilgisi: Toskana Orizzonte