2015'te demiryolu yatırımları hızlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015 yılında demiryolu yatırımlarına hız verileceğini açıkladı

2015'te demiryolu yatırımları hızlanacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015 yılında demiryolu yatırımlarının hız kazanacağını belirterek: 'Bu sene içerisinde 9 milyar liralık yatırım gerçekleştireceğiz ve yeni ihalelere gideceğiz.' dedi. 

Afyon-Uşak hattı ihaleye çıktı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2014 yılını değerlendirdiği basın toplantısında Ankara-İzmir Demiryolu hattı için büyük öneme sahip Afyon-Uşak arası kesimin ihalesine çıktıklarını ve şu an bunun değerlendirme çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Elvan: 'Yeni yılda Turgutlu'ya kadar olan kısmın ihalesine çıkacağız. Üç ihale olacak ve Turgutlu'dan İzmir'e kadar olan kesimin projelendirme çalışmalarına devam edilecek.' dedi.

Ankara-İzmir hattı hızlanacak
Açıklamasında çalışmaların tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağının altını çizen Elvan, 2015 programında Ankara-İzmir hattının hızlandırılmasının bulunduğunu belirterek: 'Konya-Karaman hattını da 2015 içinde tamamlamış olacağız. İstanbul-Edirne hızlı tren hattının ihalesi de bu yılı içinde gerçekleşecek. Mersin-Adana hızlı tren hattının yapımı da bu sene içinde başlayacak.' şeklinde konuştu.