2015’te kira gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilecek?

2015 yılında kira gelir vergisi beyannamesini ne zaman vereceksiniz? Sorunun yanıtını sizler için araştırdık.

2015’te kira gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilecek?

Kira geliri elde eden kişilerin söz konusu bu gelirlerini beyan ederek, vergilerini ödemeleri gerekiyor. Peki 2015 yılında kira gelir vergisi beyannamesini ne zaman vereceksiniz? 2015'te kira geliri beyanı verme için başlangıç tarihi 1 Mart iken; beyanname bitiş tarihi ise 25 Mart olacak. Yani kira geliri elde eden kişilerin, bu gelirlerini 1 Mart ile 25 Mart 2015 tarihleri arasında beyan etmeleri şart.

Kira gelir vergisi beyannamesi nereye verilir?
2015 yılında kira gelirleri ile ilgili beyannamelerin 3568 sayılı yasaya göre unvan almış meslek mensupları tarafından elektronik ortamda yollanılması mümkün. Veya söz konusu beyannamelerin kağıt ortamda düzenlenip, elden vergi dairesine verilebileceği gibi posta kanalıyla taahhütlü olarak yollanması da mümkün.

Kira gelir vergisi ne zaman ödenecek?
2015 yılında beyanname verme tarihlerini ve beyan verilecek kurumları belirttikten sonra gelelim kira gelir vergisinin ne zaman ödeneceğine. Yeni yılda kira gelir vergisi ödeme tarihleri belirlendi. Buna göre, verginin ilk taksidi 31 Mart'a, ikinci takside 31 Temmuz 2015 tarihine kadar ödenebilecek.