2015’TE YENİ YATIRIMLARA START VERDİ

İnşaat sektörünün güçlü oyuncularından Sur Yapı, 2015’te yeni yatırımlara başlama kararı aldı. Şirket kentsel dönüşümden karma konsepte kadar birçok projeye imza atacak

2015’TE YENİ YATIRIMLARA START VERDİ

"Konut projelerimizle, AVM'lerimiz ve ofislerimizle Sur Yapı için 2014 yılı çok umut verici ve dinamik bir yıl olarak geçti." Bu sözler Sur Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas'a ait. 2014 yılını şirket olarak oldukça verimli kapattıklarını dile getiren Altan Elmas ile 2015 yılı projelerini konuştuk.
2015 yılında öncelikli olarak mevcut konut, ofis ve AVM yatırımlarına devam edeceklerini belirten Elmas, yeni yatırımlara da başlayacaklarının müjdesini verdi. 2015'te sadece İstanbul'da değil, başka kentlerde de proje geliştireceklerini söyleyen Elmas, "İzmir Bayraklı'da AVM, rezidans, marina ve otelden oluşan prestijli karma bir projeye başlıyoruz" dedi. Sur Yapı bu projelerin dışında İstanbul'da ise hem Avrupa hem de Anadolu yakasında 4 yeni konut projesinin lansmanını gerçekleştirecek.

Kentsel dönüşümde de var
Elmas, Sur Yapı olarak önem verdikleri kentsel dönüşüm kapsamında da İstanbul ve dışında olmak üzere 4 kentsel dönüşüm projesi üzerinde çalışmalarının devam ettiklerini dile getirdi. Elmas ayrıca, AVM konusunda da mevcut 4 projelerine 2015 yılı içerisinde İstanbul ve İzmir olmak üzere 2 yeni proje daha eklemeyi planladıklarını açıkladı.

Satışlara devam
Sur Yapı, hali hazırda ise mevcut projelerindeki satışlara devam ediyor. Şirketin satış sürecini sürdürdüğü projeleri arasında; Ümraniye'de Exen İstanbul, Güneşli'de Corridor Rezidans, Sultanbeyli'de İdilia, Sultangazi'de Vitrin konut projeleri ile Eyüp'te Axis İstanbul ofis projesi yer alıyor. Şirket ayrıca, 13 Kasım'da lansmanını yaptığı Bursa'nın Nilüfer ilçesinde yer alan Sur Yapı Marka projesinde de rezidans ve home-ofis satışlarını devam ettiriyor.