"2016 istikrarın yılı olacak"

Liv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Aydın, inşaat sektörünün 2016 yılında atılım yapacağını söyledi.

2015 yılını siyasi ve ekonomik çalkantılara rağmen başarılı bir performansla atlatan inşaat sektörü 2016'ya yüksek umutlarla giriyor. Liv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Aydın, 2015 yılının Haziran-Kasım döneminde yaşanan iki seçimle birlikte ciddi bir durgunluk yaşadığına dikkat çekti. Sönmez, inşaat sektörünün, 1 Kasım seçimleri ve sonrasında siyasi istikrarın sağlanması ile birlikte atağa geçerek geçen yılın satış rakamlarını yakaladığını belirtti.

2016 istikrar yılı olacak
2016 yılının sektör için daha istikrarlı bir yıl olmasını beklediklerinin de altını çizen Sönmez Aydın: "2016 yılı inşaat sektörünün büyümede atılım yapacağı umut dolu bir yıl olacak. Bu dönemde kentsel dönüşümden yabancıya satış konusunda sektörümüzün önemli atılımlar yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Liv Yapı'nın sektörde yeni proje geliştirme hususunda önemli atılımlara imza attığını da söyleyen Aydın, 2015 yılı, seçim atmosferi ve siyasi ekonomik zorluklara rağmen yatırımlardan vaçgeçmediklerini vurguladı. Aydın:

"Gelecek dönemlerde de projelerimizi yatırımcılara sunmaya devam edeceğiz. İnşaat sektörü beklemekten hoşlanmaz. Bu nedenle proje geliştirmede dur durak dinlemeden yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de sektörde ses getiren projelerimizle var olacağız

Firma Bilgisi: liv yapı