2018 dekorasyon trendleri

Geçtiğimiz yıllarda evlerde sık sık tercih edilen pastel tonlar, 2018 yılında yerini canlı renklere bırakıyor

2018 dekorasyon trendleri


Göz yormayan ve pek çok eşya ile uyum sağlayan pastel renklerin dekorasyonda kullanımı 2018 yılıyla birlikte giderek azalacak. 2018 dekorasyon trendyolerinde canlı ve parlak renklerin kullanılması bekleniyor. 

2012 yılı itibariyle özellikle İskandinav dekorasyon anlayışının temsilcisi olarak dekorasyona yön veren pastel renklerin yerini yavaş yavaş canlı renklere bırakması bekleniyor. 

 

2018 dekorasyon trendleri

 

2018'de renklerde canlı tonların kullanılması beklense de pastel tonların tamamen ortadan kalkması pek mümkün değil. Canlı renkleri dengeleyecek olan ve farklı dekorasyon fikirlerine zemin hazırlayacak olan pastel tonların canlı ve cesur renklerle birlikte kullanılması bekleniyor. 

Geçtiğimiz yıllarda pastel tonların rüzgarının estiği dekorasyon dünyası, Pantone'nin 2017 yılının rengi olarak belirlediği bir yeşil olan 'Greenery' ile hareket kazanmaya başladı. Renklere kodlar atayarak senede bir kere yılın rengini belirleyen Pantone, seçtiği renklerlle her yıl mutlaka trend olmayı başarıyor. 

 

2018 dekorasyon trendleri

 

Pantone'nin 2018 yılı için seçtiği renk ise 'Ultra Violet' yani mor ötesi olarak açıklandı. Pantone dışında da pek çok boya firması da 2018 renkleri için güçlü ve canlı renkleri öne çıkardı. 

Dekorasyon trendleri 2018 arasında bu yıl ahşaplar da renklenecek. Klasik ya da doğal tonlarda kullanılan mobilyalar da canlı renk akımından nasibini alacak. Güçlü petrol yeşilleri ve mavileri, morun her tonu, bordolar ve canlı sarılar 2018 dekorasyon renkleri arasında yer bulacak. 

 

2018 dekorasyon trendleri

 

Daha soft olan renkler ise dekorasyonların dengeleyici unsuru olacak. Uçuk bejler, bebek mavisi ve pembesi gibi açık tonlar 2018 yılında da kullanılmaya devam edecek. Dekorasyon dünyası 2018 yılında da her zaman olduğu gibi zıt renklerden yararlanmaya devam edecek. Koyu ve açık renklerin bir arada dengeli kullanımı ise mekanları çok daha davetkar bir hale getirecek.