21 günde 100 kampüs gezebilecek gençler aranıyor!

ARKIMEET 2014 kapsamında gerçekleştirilen “Kampüste Neler Oluyor?” projesi için 21 günde 100’e yakın mimarlık okulunu gezebilecek, fotoğraf çekebilecek enerjik gençler aranıyor

21 günde 100 kampüs gezebilecek gençler aranıyor!

Dünyaca ünlü mimarların bir araya geldiği ARKIMEET 2014 kapsamında bu yıl farklı bir ön etkinlik daha düzenleniyor. “Kampüste Neler Oluyor?” isimli projeyle mimarlık eğitiminin #YaSonra’sını tartışmak için mevcut durum tespit edilmeye çalışılacak.

21 günde 100’e yakın mimarlık okulunu gezebileceğini vaat eden mimarlık, şehir ve bölge planlama ile peyzaj mimarlığı bölümleri mezunu veya öğrencilerinin katılımına açık etkinlikte, adaylardan üç haftada Türkiye genelindeki 100’e yakın mimarlık okuluna giderek okulun iç ve dış mekan fotoğraflarını çekmesi ve akademik yöneticiyle 30 dakikayı geçmeyecek bir söyleşi yapması bekleniyor.

Projenin bütçesi 4 bin TL+ hayat ve kaza sigortası olup, verilen bütçe ve süre dahilinde seyahati planlamak ve hangi ulaşım araçlarını kullanacağını belirlemek adayların kontrolüne bırakılmış. Son başvuru tarihinin 15 Eylül 2014 olduğu projeye katılmak isteyenler özgeçmişini ve motivasyon mektubunu arkiterakampuste@arkitera.com adresine gönderebilir.