21.Yüzyılın üslubu: İşlevsellik, Yenilik, Estetik

Ofis mobilyası konusunda 42 yıllık deneyime sahip olan Tuna Ofis “21. Yüzyılda mimari ve tasarım” konularına ışık tuttu

21.Yüzyılın üslubu: İşlevsellik, Yenilik, Estetik

19 Aralık 2012 / emlakwebtv
Ofis mobilyası konusunda 42 yıllık deneyime sahip olan Tuna Ofis “21. Yüzyılda mimari ve tasarım” konularına ışık tuttu. Alanında dünyanın en önemli otoritelerinden olan Daniel Kundig, 120 yıllık bir tasarım geleneğinden gelen Mathias Seiler ve ofis mobilyaları tasarımında 43 yıllık kurumsal deneyimi temsil eden Ozan Sinan Tığlıoğlu, çağımızın üslubu olan işlevsellik, yenilik ve estetik konusundaki görüşlerini ünlü mimarlarla paylaştı.
18 Aralık 2012 tarihinde The Seed’de gerçekleşen bu özel buluşmada, İsviçre Mimarlar ve Mühendisler Odası Eski Başkanı Daniel Kündig ‘’Mimaride işlevsellik ve kalitenin tutkuya, tutkunun tasarıma yansıması’’ ile ilgili görüşlerini sunarken, Girsberger Tasarım ve Pazarlama Bölüm Başkanı Mathias Seiler  Girsberger’in birbirinden özel modelleri arasında yer alan Diagon ve Jack modellerinin tasarım aşamaları ve felsefesinden bahsetti. Tuna Ofis Tasarım Bölüm Başkan’ı Ozan Sinan Tığlıoğlu ise, Tuna Ofis’in çağdaş ofis dinamiklerine uygun tasarlanan ürünü  ‘’e-motion’’nın tasarım felsefesini aktardı.
İstanbul hakkında da izlenimlerini dile getiren Daniel Kundig ‘’ 10- 15 yıldır, İstanbul’da hızla gelişen bir kentselleşme var. Şimdiye kadar yapılanlar tarihi ve doğayı göz ardı ederek ilerledi. Kentselleşme de asıl önemli olan yüksek yoğunluk. Sadece burada kentsel miktarı kast etmiyorum ilişkilerin yoğunluğunu da kast ediyorum. Gelecek için şunu söyleyebilirim, İstanbul’da  çok yüksek potansiyel var. Çünkü İstanbul’da kentselleşme giderek artıyor ama bir yandan da ekonomik baskı var. Her şey yeniden başlayabilir. Önce kamuya ait alanlar tanımlanır..İstanbul’daki yeşil alanlara daha fazla önem verilir. Boğaz korunabilir ve tarihi yerlere muhafaza edilebilir’’ dedi.