216 Sancaktepe’de kat mülkiyet tapuları verildi

208 dairenin bulunduğu 216 Sancaktepe Konutları’nda iskan ruhsatı alındı. Daire sakinlerine kat mülkiyet tapuları verilmeye başlandı

216 Sancaktepe’de kat mülkiyet tapuları verildi

8 Ekim 2012 / emlakwebtv
216 Yapı tarafından Sancaktepe’de hayata geçirilen 216 Sancaktepe Konutları’nda iskan ruhsatı alındı, daire sakinlerine kat mülkiyet tapuları verilmeye başlandı. Tapu töreni havuz başında düzenlenen organizasyonun ev sahipliğini ise 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar ve 216 Yapı Satış ve Pazarlama Müdürü Şafak Bamyacıoğlu yaptı.
Burada bir konuşma yapan 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Sancaktepe’de satılan evlerin daha çok kat irtifakı tapusunun (arsa tapusu) olduğunu belirterek, “Kat mülkiyeti tapusuna sahip konut sayısı çok az. Biz bu konuda da öncülük yapıyoruz. Belediyeden iskan ruhsatını aldık. Daire sakinlerimize kat mülkiyet tapularını vermeye başladık” dedi.

İkinci elde değeri artacak
Bu sayede 216 Sancaktepe Konutları’nın ikinci elde de değerinin artacağını belirten Dündar, “Çünkü alım satım yapılırken daha kolay banka kredisi kullanılacak” diye konuştu.
216 Sancaktepe Konutları’nın 5 katlı 10 blokta 208 daireden oluştuğunu belirten Dündar, “Projede 2+1’den 4+1’e farklı daire tipleri yer alıyor. Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan 216 Sancaktepe Konutları’nda fitness center, yüzme havuzu, kadın- erkek saunası, kafeterya ve büfenin yanı sıra çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Tamamı oturmaya hazır evlerin bulunduğu 216 Sancaktepe’de sadece 45 daire kaldı. Kalan son dairelerde 205 bin lira ile 365 bin lira arasında satışa sunuluyor” açıklamasında bulundu.

TEM’e 5 dakika uzaklıkta
216 Sancaktepe Konutları merkezi konumuyla da dikkat çekiyor. TEM otoyoluna 5 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 dakika uzaklıkta bulunan proje, E5 otobanı ve Çamlıca gişelerine 13 dakika mesafede yer alıyor.