24 Gayrimenkul Türkiye’yi yatırım fonlarıyla tanıştırıyor

24 Gayrimenkul, yeni şirketi 24 Gayrimenkul Portföy Yönetim ile 3 yatırım fonunu yatırımcıya sunuyor. Türkiye’deki ilk yatırım fonlarından birisini kurmaya hazırlanan şirketin, önümüzdeki ilk 10 yıldaki hedefi 10 milyar liralık portföy oluşturmak

24 Gayrimenkul Türkiye’yi yatırım fonlarıyla tanıştırıyor

24 Gayrimenkul’ün yeni şirketi 24 Gayrimenkul Portföy Yönetim (24 GPY), Türkiye’deki ilk gayrimenkul yatırım fonlarından birisini kurmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) kuruluş iznini alan 24 GPY, orta vadeli alım - satım amaçlı ilk fonuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak, SPK’ya başvurusunu yaptı. Şirket bu fonla birlikte arsa fonu ve kira fonu olmak üzere toplamda 3 adet gayrimenkul yatırım fonunu yatırımcılara sunacak.

10 yılda 10 milyarlık hedef

Türkiye’nin gayrimenkul portföy fonlarıyla yeni tanıştığına vurgu yapan 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, hedeflerinin ilk 3 yılda 1 milyar, ilk 10 yılda ise 10 milyar liralık portföy oluşturmak olduğunu söyledi. Bu portföylerin içerisinde şirket olarak kendi üretimleriyle yer almayacaklarının da altını çizen Aziz Yeniay, “İlk fonun başvurusunu SPK’ya yaptık ve yanıt bekliyoruz. Daha sonra arsa üzerine yoğunlaşacağımız 2. fona, akabinde ise kira fonu olacak 3. fona geçeceğiz” diye konuştu.