24 Gayrimenkul yatırım fonlarını 24 GPY ile satacak

24 Gayrimenkul Portfoy Yönetim şirketi, Türkiyenin ilk gayrimenkul yatırım fonlarından birini kurmaya hazırlanıyor. Fonla birlikte 24 GPY, arsa ve kira olmak üzere toplam 3 adet fayrimenkul yatırım fonunun satışını gerçekleştirecek

24 Gayrimenkul yatırım fonlarını 24 GPY ile satacak

24 Gayrimenkul, kısa bir süre önce SPK'dan kuruluş izni alınan portföy yenitem şirketi 24 GPY ile Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım fonlarından birini kurmaya hazırlanıyor. Primo adı verilen ve orta vadeli alım-satım amaçlı fonla birlikte, 3 adet gayrimenkul yatırım fonunun satışını gerçekleştirecek. Fonlar içerisinde arsa ve kira fonu da yer alacak. 

24 Gayrimenkul fon satışı hazırlığında
Konuyla ilgili bir açıklama yapan 24 GPY Genel Müdürü Erdem Güler gayrimenkul yatırım fonlarının hem sektöre hem de yatırımcılara önemli fırsatlar sunacağını vurgulayarak: 

"Türkiye'de ilk kez uygulanacak fon yapısı SPK tebliğiyle çok net biçimde açıklanmıştı. Sistemde yatırımcılar fon üzerinden arsa, konut, avm, lojistik merkezi, hastane ya da otel gibi farklı segment gayrimenkullere yatırım yapabilme şansı bulacaklar..." dedi. 

İnşaatın ihtiyaç duyduğu nakit girişi sağlanacak
Güler
, GYF'lerin Türk inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu nakit girdisini sağlayacağını da belirtti. İlişkili tüm sektörlerin bu nakit akışından olumlu etkileneceğini, fonların talip olacağı yapılarda da aranacak nitelik yükselmesiyle birlikte kalite algısına yansıyacağının altını çizen Güler:

"Artık proje üreticileri inşa edecekleri yapıların kentleriyle uyumlu, doğaya saygılı, teknolojik, konforlu ve karakterli yapılar olmasına önemle yaklaşacaklar. Böylelikle şehirlerimiz daha nitelikli yapılara kavuşacak” dedi. 
 

 

Firma Bilgisi: 24 Gayrimenkul