24 GPY CNR'da yatırımcılarla buluştu

Türkiye'de ilk kez gayrimenkul yatırım fonunu kurmaya hazırlanan 24 GPY, bugün başlayan Emlak Fuarı'nda yatırımcılarla buluştu.

24 GPY CNR'da yatırımcılarla buluştu

Türkiye'de bir ilke imza atarak gayrimenkul yatırım fonlarını kurmaya hazırlanan 24 GPY, bugün başlayan ve 8 Kasım'a kadar sürecek olan CNR Emlak Fuarı'nda yatırımcılarla buluştu. Firma adına görüşmeler, Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay ve Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Fevzi Zakiroğlu tarafından yürütülüyor. 

Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım fonu kuruluyor
Gayrimenkul Yatırım Fonları'na hem Türkiye'den hem de yabancı ülkelerden yoğun bir ilgi geldiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Yeniay, konuyla ilgili olarak çok sayıda toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. SPK'nın tebliğinin ardından Türkiye'de gayrimenkul yatırım fonunun kurulabilecek olmasını, sektöre olan ilginin artması yolunda önemli bir adım olarak niteleyen Yeniay:

"SPK onayıyla Türkiye’de kurulacak fonlar, yatırımcılar tarafından büyük ilgiyle beklenmekte, yaptığımız görüşmelerde aldığımız yoğun talep yatırımcıların fonlarımıza büyük ilgi duyduğunu gösteriyor.  dedi.

24 GPY CNR'da yatırımcılarla buluştu

Özellikle yabancı yatırımcıların Gayrimenkul Yatırım Fonlarına ilgilerinin dünyadaki örneklerini çok iyi bildiklerini ifade eden Başkan Vekili Zakiroğlu da, yurtdışı örneklerinin şeffaf bir nitelik sergilediği üzerinde durdu. Yabancı sunumlarda vergisel avantajlar bulunduğunu ve gayrimenkul yatırım fonlarının o ülke ve bölgeyi çok iyi bilen uzmanlar tarafından yönetildiğini söyleyen Zakiroğlu:

"Diğer taraftan ülkemiz gayrimenkul sektörü yerli, yabancı birçok yatırımcının daima ilgisini yüksek tuttuğu bir alan. Finans merkezi olma yolunda hızla ilerleyen İstanbul, yatırımcılar için sayısız avantajlar içeriyor. Fuar süresince görüştüğümüz tüm gruplar, SPK tebliğiyle birlikte fonların artık Türkiye’de kurulabilecek olmasından duydukları büyük memnuniyeti ifade ettiler" şeklinde konuştu.