24 GPY fonları uluslararası arenaya taşındı

24 Gayrimenkul Portföy Yönetim Şirketi (24 GPY) yetkilileri Dubai’de düzenlenen Cityscape Global 2015 fuarında yabancı yatırımcılarla önemli toplantılar yaptı.

24 GPY fonları uluslararası arenaya taşındı

24 Gayrimenkul Portföy Yönetim Şirketi (24 GPY) yetkilileri Dubai’de düzenlenen Cityscape Global 2015 fuarında yabancı yatırımcılarla önemli toplantılar yaptı. 24 GPY adına fuarda görüşmeler gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fevzi Zakiroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmethan Yılmaz görüşmelerin kendileri açısından çok olumlu geçtiğini ifade etti.

Fuar süresince 8 ayrı yabancı grupla görüşen 24 GPY yetkilileri, bu grupların 24 GPY’nin kurmaya hazırlandığı fonlara yoğun ilgi gösterdiğini belirttiler. Bazı grupların kira ve orta vadeli alım satım fonuna yoğun ilgi gösterirken, bazı yatırım gruplarının ise uzun vadeli arsa fonuyla yakından ilgilendiklerini, bu görüşmelerin yoğun bir şekilde fuar sonrasında İstanbul’da devam edeceğini ifade ettiler.

24 GPY neler yapacak?

24 Gayrimenkul’ün yeni şirketi 24 GPY, Türkiye’deki ilk gayrimenkul yatırım fonlarından birisini kurmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) kuruluş iznini alan 24 GPY, orta vadeli alım - satım amaçlı ilk fonuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak, SPK’ya başvurusunu yaptı. Şirket bu fonla birlikte arsa fonu ve kira fonu olmak üzere toplamda 3 adet gayrimenkul yatırım fonunu yatırımcılara sunacak.