24 GPY Cityscape'de GYF'leri anlatacak

24 GPY, bugün başlayan Cityscape kaysamında ziyaretçilere "Gayrimenkul Yatırım Fonu" konusunda önemli bilgiler aktaracak

24 GPY Cityscape'de GYF'leri anlatacak

Bugün başlayan ve 26 Mart tarihine kadar devam edecek olan Cityscape Turkey etkinliğine katılan 24 Gayrimenkul Portföy Yönetimi, fuar süresince ziyaretçilere gayrimenkul yatırım fonu konusunda önemli bilgiler aktarmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin ilk "Gayrimenkul Yatırım Fonu" kurucusu
Türkiye için bir ilk niteliği taşıyan Gayrimenkul Yatırım Fonu-Primo'yu kuran 24 Gayrimenkul Portföy Yönetimi, fuar süresince gerçekleştireceği yoğun görüşme trafiğinde yerli ve yabancı yatırımcılarla bulşamaya ve gayrimenkul yatırım fonları hakkında önemli bilgiler aktarmaya hazırlanıyor. Fuarın yerli ve yatırımcılara bu konudaki bilgi aktarımı için çok uygun bir ortam olduğunu söyleyen 24 GPY Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay, gayrimenkul sektörünün Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu ve sektörün yabancı yatırımcı nezdinde yüksek itibara sahip olduğunu vurguladı.

 

24 GPY'den Cityscape'de GYF'leri anlatacak

 

Türkiye'ye gelen yatırımcının üçte 1'i konut sektörüne yöneliyor
Yeniay, 2015 yılında Türkiye'ye gelen yabancı yatırımcının üçte birinden fazlasının gayrimenkul sektörüne yöneldiğini ve bu eğilimin Türkiyeli yatırımcılar tarafından da paylaşıldığını belirterek:

"Bu noktada gayrimenkul yatırım fonlarının da ülkemiz açısından önemli bir role sahip olduğunun farkındayız. Hem yerli hem yabancı yatırımcı nezdinde teveccühün yüksek olduğu gayrimenkul sektörüne fonların girmesiyle birlikte yatırımcılar profesyonel ve şeffaf bir ürüne kavuşmuş olacaklar..." ifadelerini kullandı. 

Yabancı yatırımcının gayrimenkul yatırım fonlarının örneklerini oldukça iyi bildiğini ve yatırımlarını da GYF'ler aracılığıyla yapmayı tercih ettiklerini söyleyen 24 GPY Genel Müdürü Erdem Güler de, fuar süresince hem yerli hem da yabancı yatırımcı grubuyla görüşmeler yaptıklarını ve SPK tarafından getirilen düzenlemeler hakkında bilgi verdiklerini söyledi. 

Firma Bilgisi: 24 GPY