26. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’ya büyük ilgi

Congresium, ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 26. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’ya, sektör profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi

26. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’ya büyük ilgi

30 Ekim 2013 / emlakwebtv
YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, Türk yapı malzemesi sektörünün bölgedeki en köklü ve en büyük buluşması olan 26. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara yapı sektörünün buluşma noktası oldu. 24 – 27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ve büyük ilgi gören fuar, geçtiğimiz yıl %20 büyüyerek 12.000 m2’ye ulaşan yeni alanında, bu yıl binlerce ürün çeşidini ve 200’ü aşkın firmayı, 26.758 ziyaretçiyle buluşturdu.

Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara büyük fırsatlar sundu
1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platformlarından olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, her yıl olduğu gibi bu yıl da başkent merkezli olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını, yatırımcılarını sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş ve yatırım olanakları yaratacak büyük fırsatlar sundu. Yapı sektöründeki en son teknoloji, ürün ve hizmetlerin sunulduğu fuarda ziyaretçiler, tek bir çatı altında yer alan 2.000’den fazla ürün segmentindeki ürün ve hizmetleri inceleyerek, katılımcı firmaların üst düzey yetkililerinden görüş ve önerilerini alarak, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgi edinme fırsatı buldular.

Altın Mıknatıs ödülleri fuarda sahiplerini buldu
Ayrıca, Yapı Fuarları – Turkeybuild’in geleneği olan ve “Altın Mıknatıs” başlığı altında düzenlenen "Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri" de fuar kapsamında sahiplerini buldu. İsmail Aslan, Buket Çelik, Dr. Meryem Yalçın ve Murat Taş’tan oluşan seçici kurul, fuarda yer alan stantları; ürünle kurduğu bağlantı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmeleri, görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler, standların modülerliği ve yeniden kullanılabilir olma özelliklerine göre değerlendirmeye tabii tuttular. Buna göre;

Ödüller kimlere gitti
Birincilik Ödülü, “ürünün sergilenme mantığı, görsel malzeme kullanımındaki estetik, modüler ve tekrar kullanılabilir bir yapıya sahip olmasından dolayı” tasarımı kendilerine ait olan URTİM İnşaat standına verilirken, İkincilik Ödülü, “üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, görsel malzeme kullanımındaki renkler ve estetik nedeniyle” tasarımını kendilerinin yaptığı STO A.Ş. standının oldu. Üçüncülük Ödülünü “ürün ile kurduğu bağlantı, kullanılan mobilya ve ürün panolarının standla kurduğu bütünlüğün yarattığı estetik sebebiyle” tasarımını Terminal Design’ın yaptığı standla Jotun Boya aldı.

Mansiyon Ödülüne, “ürün ile kurduğu bağlantı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi ve tasarımındaki sadelik ve estetik nedeniyle” tasarımı kendilerine ait olan Grofen standı, YEM Özel Ödülüne ise yine tasarımı kendilerine ait olan Aduro Ahşap standı değer görüldü.

YEM Fuarcılık tarafından 36 yıldan bu yana düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild sektörün en büyük buluşma platformudur. Yapı Fuarları Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını; mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteâhhitler, GYO’lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK’lardan oluşan yapı sektörü profesyonelleri ile bir araya getirmektedir.

Yapı Fuarı - Turkeybuild 2014 Fuar Takvimi

37. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 6 - 10 Mayıs 2014
27. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara 23 - 26 Ekim 2014
20. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir 6 - 9 Kasım 2014