29 milyon TL'lik dev yatırımın açılışı 9 Ocak'ta

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne 29 milyon TL'ye mâlolan Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı'nın açılışı 9 Ocak Cumartesi günü yapılacak

29 milyon TL'lik dev yatırımın açılışı 9 Ocak'ta

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 29 milyon TL harcayarak inşa ettiği ve kent içi ulaşımının en önemli noktalarından biri üzerinde konumlanan Adnan Kahveci Köprülü Kavaşığı bu hafta sonu düzenlenecek bir törenle hizmete açılacak. Yapımı planlanandan 3 ay önce tamamlanan kavşak, Altınyol, Bornova ve Bayraklı ilçelerini birbirine bağlayacak.

İzmir Adnan Kahveci Kavşağı açılıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Altınyol, Bornova ve Bayraklı ilçelerini birbirine bağlayacak Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı'nın açılışına hazırlanıyor. 3 ay önce inşaatı tamamlanan projenin 9 Ocak Cumartesi günü saat 11.00'da düzenlenecek bir törenle hizmete açılması bekleniyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan projenin temelleri 11 Nisan 2015'te atılmış ve 31 Mart 2016'da tamamlanacağı duyurulmuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yoğun çalışmalarla yapımı tamamlanan proje, 29 milyon liraya mâloldu. 

29 milyon TL'lik dev yatırımın açılışı 9 Ocak'ta

Bisiklet sürücüleri de unutulmadı
Smyrna Meydanı'ndan Anadolu Caddesi'ne kadar bağlantıyı sağlayan mevctu Bayraklı Adnan Kahveci Kavşağı'nın tren yolu geçişinden sonraki bölümünün yenilenmesi ve köprülerle Altinyol'a kadar uzatılması şeklinde gerçekleştirilen projede, bisiklet sürücüleri için de özel yollar yapıldı. Projenin kent trafiğine önemli bir rahatlama sunması bekleniyor.