3. havalimanı için 6 milyon ton asfalt üretilecek

2018 yılının ilk çeyreğinde birinci etabının açılması planlanan 3. havalimanı için başlangıç olarak 6 milyon ton asfalt üretimi yapılması planlanıyor

3. havalimanı için 6 milyon ton asfalt üretilecek

2018 yılının ilk çeyreğinde birinci etabının açılması planlanan 3. havalimanı için başlangıç olarak 6 milyon ton asfalt üretimi yapılması planlanıyor. 

Geçmişte yurtiçi ve yurt dışında toplam 8 farklı havalimanı projesinde Benninghoven Asfalt Plentleri ve Ekipmanları ile faaliyet göstermiş olan Tekno Asfalt, İstanbul'un 3. Havalimanı projesinde de asfalt çözüm ortağı oluyor. 

Türkiye’de Yine Bir İlk, Yine Tekno Asfalt

3. Havalimanı asfaltlama çalışmaları sürecinde ihtiyaç duyulacak bitüm tedariği, Tekno Asfalt tarafından özel bir mühendislik çalışması sonucu projeye dahil edilen betonarme bitüm stok havuzlarından sağlanıyor. Farklı kapasiteli 16 havuzdan oluşan ve toplamda 100 bin metreküp bitümü depolayacak olan betonarme bitüm stok havuzları birbirinden bağımsız ısıtma ve kontrol sistemlerine sahip. Bu sistemler ile farklı stok havuzlarının istenilen bölümleri optimum zamanda ısıtılarak kullanıma hazır hale getirebiliyor ve fazla enerji sarfiyatının önüne geçilmiş oluyor.

Tekno Asfalt, bitüm stoklamak için en gelişmiş teknolojiyi kullanarak inşaatını tamamlamış olduğu 100 bin metreküp kapasiteli betonarme stok havuzları ile, Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

3. havalimanı için 6 milyon ton asfalt üretilecek

Günde 1200 - 1600 Ton Bitum Tedariği

Toplamda 100 bin metreküp bitüm depolayacak olan betonarme bitüm stok havuzları, 3. Havalimanı şantiyesindeki asfaltlama çalışmaları tam kapasiteye ulaştığında, günde 1200 – 1600 ton bitümün, şantiye sahalarında kurulmuş ve kurulmakta olan 6 adet asfalt plentinin sürekli olarak ihtiyaç miktarı kadar bitümle beslenmesine imkan sağlayacaktır.