3. Havalimanı metrosu için ÇED kararı verildi

2 etap halinde hayata geçirilecek olan 3. Havalimanı metrosu için ''Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir'' kararı verildi

3. Havalimanı metrosu için ÇED kararı verildi

2 etap halinde hayata geçirilecek olan 3. Havalimanı metrosu için ''Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir'' kararı verildi. 

Toplam 13 istasyondan oluşacak

Toplam 6 ilçeden geçecek  ve 2 etap halinde hayata geçirilecek olan 3. Havalimanı Metro Projesi'nin ilk etabı 2016-2018 tarihleri arasında, ikinci etabı ise 2018-2021 tarihler arasında tamamlanarak hizmete açılacak. 3. Havalimanı metrosu toplam 13 istasyondan oluşacak. Toplam uzunluğu 66 kilometre olacak 3. Havalimanı Metro hattı, Gayrettepe 3. Havalimanı yönünde yaklaşık 33 kilometre, 3. Havalimanı Halkalı yönünde ise 33 kilometre olarak planlandı. Projenin hayata geçmesi ile Şehir merkezi ile 3. Havalimanı arası ulaşım süresi 30 dakika olacak. 

3. Havalimanı metrosu için ÇED kararı verildi

Kağıthane, Küçükçekmece, Şişli, Arnavutköy, Eyüp, Başakşehir ilçesi Gayrettepe, 3. Havalimanı, Halkalı mevkiinde yapılması planlanan 3. Havalimanı metro hattı projesi için “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Gerekli Değildir” kararı verildiği açıklandı. 

3. Havalimanı metrosu için ÇED kararı verildi

Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir

Verilen kararda;  İSTANBUL ili KAGITHANE, KÜÇÜKÇEKMECE, SISLI, ARNAVUTKÖY, EYÜP, BASAKSEHIR, ilcesi Gayrettepe, 3. Havalimanı, Halkalı mevkiinde, T.C. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK ve HABERLEŞME BAKANLIĞI ALTYAPI YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından hayata geçirilmesi planlanan İSTANBUL 3. HAVALİMANI RAYLI SİSTEM BAĞLANTISI projesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan dosyayı PTD Dosyası yapılan inceleme ve değerlendirme sonrasında ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince İSTANBUL 3. HAVALİMANI RAYLI SİSTEM BAĞLANTISI projesi’ne “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” ifadeleri yer aldı.