3. Havalimanı planı askıdan iniyor

2 Ekim 2014 tarihinde askıya alınan 3 Havalimanı imar planı, 1 aya yaklaşan sürecin ardından 31 Ekim'de askıdan inecek

3. Havalimanı planı askıdan iniyor

2 Ekim 2014 tarihinde askıya alınan 3 Havalimanı imar planı, 1 aya yaklaşan askı sürecinin ardından askıdan inmeye hazırlanıyor. Planın askıdan inme tarihi ise 31 Ekim...

İstanbul'un 12 büyük semti de var
3. Havalimanı'nın da aralarında bulunduğu İstanbul'un 12 büyük semtine ait imar planları da bu sürecin sonunda askıdan inecek.  Kentsel Dönüşüm ve konut ihtiyacındaki artış karşısında üst üste gelen konut projelerine yapılan itirazlar sebebiyle yeniden düzenlenen imar planları kapsamında 2 Ekim'de İstanbul'un değişk semtlerine ait imar planları askıya alınmıştı. İmar planlarına yapılan itirazların kısmen değerlendirilmesinin ardından 31 Ekim'de planların askıdan inmesi bekleniyor. 

3 Havalimanı Projesi

Aralarında 3. Havalimanı projesi de var
31 Ekim'de askıdan inecek olan ve aralarında 3 Havalimanı projesine ait imar planının da semtler arasında, Büyükada, Kınalıada, Bahçelieler Yenibosna Merkez, Bahçelievler Fevzi Çakmak, Bahçelievler Siyavuşpaşa, Bahçelievler Soğanlı, Bayrambaşa Yenidoğan, Gaziosmanpaşa Karadeniz, Küçükçekmece Safra Mahallesi, Tuzla, Ümraniye Yukarı Dudullu ve Şile de bulunuyor. 

Proje Bilgisi: 3. Havalimanı